Nehoda v IndyCar: Wilsona zasáhl kus soupeřova vozu, je v kómatu a jeho stav je kritický

Nehoda v IndyCar: Wilsona zasáhl kus soupeřova vozu, je v kómatu a jeho stav je kritický

Justin Wilson byl během závodu série IndyCar zasažen kusem soupeřova vozu do hlavy. Krátce po incidentu byl vrtulníkem přepraven do nemocnice, je v kómatu a jeho stav je kritický.

Jezdec Sage Karam se dostal do problémů a vrazil do bariéry. Rána způsobila to, že se z jeho vozu uvolnilo několik součástek. Jednu z nich, pravděpodobně nos vozu, trefil okolo projíždějící Justin Wilson.

Zatímco Karam vystoupil ze svého vozu po nehodě poměrně rychle, kolem torza formule Justina Wilsona ale bylo rušno mnohem déle. Pilot byl okamžitě po nehodě přepraven vrtulníkem do nemocnice. To samé čekalo o něco později i druhého závodníka, který si během incidentu poranil levou nohu.

Justin WIlson má kromě jiného zkušenosti také s formulí 1, v roce 2003 reprezentoval barvy stájí Minardi a Jaguar. Ve Velké ceně USA zaznamenal v královně motorismu největší úspěch, když za osmé místo obdržel svůj první a jediný mistrovský bod.

Wilson je v kómatu a jeho stav je kritický

„Jediné co vím je to, že byl v bezvědomí a nereagoval. Následoval letecký transport do nemocnice,“ řekl jeho stájový kolega z týmu Andretti Autosport Ryan Hunter-Reay, vítěz závodu. „To samozřejmě nejsou dobré zprávy a mám velké obavy,“ dodal.

„Jezdec Justin Wilson utrpěl vážné poranění hlavy během dnešního závodu na okruhu Pocono Raceway. Nyní je v kómatu a jeho stav je kritický, čekají ho další vyšetření. IndyCar v těchto těžkých chvílích myslí a modlí se k Justinovi, jeho rodině a týmu Andretti Autosport,“ stojí v oficiálním prohlášení závodní série.

VIDEO: Incident mezi Karamem a Wilsonem

Podobné případy z minulosti

Dva nejznámější případy, kdy byl závodník v plné rychlosti zasažen částí soupeřova vozu do hlavy, se datují do července roku 2009. Oba příběhy ale mají odlišné konce. Během závodu Formule 2 na britském okruhu Brands Hatch byl teprve osmnáctiletý mladíček Henry Surtees zasažen kolem ze soupeřova vozu do hlavy, následkům tohoto zranění krátce po incidentu bohužel podlehl. Podobná věc se přihodila také Felipemu Massovi v kvalifikaci na Velkou cenu Maďarska 2009, kdy jej trefila pružina z jiného vozu. Massa sice zbytek sezóny vynechal, rychle se ale uzdravil a do královny motorsportu se v roce 2010 znovu vrátil.

Sdílejte na:
Zavřít