Nebyl to dobrý start do sezóny, ale změním to, slíbil Rosberg

Nebyl to dobrý start do sezóny, ale změním to, slíbil Rosberg

Nico Rosberg se chce v nadcházejícím závodě v Šanghaji odrazit od neúspěchů z minulých závodů.

Německý závodník přiznal, že jeho start do nové sezóny nebyl úplně ideální. V prvním závodě hrál pouze druhé housle a dojel až za stájovým kolegou Lewisem Hamiltonem, nejinak tomu bylo i v Malajsii, kde se před oba vozy Mercedes dostal Sebastian Vettel.

Nico Rosberg tak v šampionátu jezdců sklouzl až na třetí místo a na lídra pořadí Hamiltona ztrácí 10 bodů. Pilot si uvědomuje, že pokud se nemá jeho ztráta na čelo startovního pole ještě více prohloubit, musí začít co nejrychleji jednat.

„Nebyl to úplně perfektní začátek mého šestého roku s týmem, ale jsem odhodlaný věci změnit k lepšímu už nadcházející závodní víkend,“ řekl Rosberg před Velkou cenou Číny, která se jede již následující víkend.

Devětadvacetiletý Rosberg je ohledně svých šancí na dobrý výsledek optimistický. Právě v Šanghaji totiž v roce 2012 vybojoval svou první pole position a získal svůj vůbec první triumf. „Okruh v Šanghaji je skvělý. Je to pro mě místo, kde jsem se mohl radovat ze svého prvního vítězství. To vše v mé třetí sezóně se stříbrnými šípy,“ dodal Rosberg.

Sdílejte na:
Zavřít