Návrat tankování závody nezatraktivní, varuje Horner

Návrat tankování závody nezatraktivní, varuje Horner

Šéf stáje Red Bull Racing Christian Horner odmítá tvrzení, že návrat tankování do Formule 1 zatraktivní jednotlivé závody.

Začátkem května Strategická skupina Formule 1 oznámila plán návratu doplňování paliva během závodů. Tankování by se mělo vrátit v roce 2017 a většina jezdců a zástupců týmů to vítá s nadšením.

Najdou se ovšem i tací, kterým se tento nápad příliš nezdá. Šéf Mercedes Motorsport Toto Wolff již dříve plán zpochybnil s tím, že jeho realizace bude finančně příliš náročná. Šéf stáje Red Bull Christian Horner se nyní přidal, návrat tankování podle něj rozhodně nepomůže k vyšší atraktivnosti jednotlivých velkých cen.

„Nemohu s tím souhlasit. Před nějakou dobou jsme se s tankováním paliva během závodů rozloučili, protože to nebylo dostatečně zajímavé,“ nechal se Horner slyšet v rozhovoru pro Sky Sports F1. „Ve Strategické skupině je nyní plno nových lidí, kteří tu nejsou tak dlouho. Když tu tankování bylo, závody nebyly o moc více vzrušující,“ myslí si boss rakouské stáje Red Bull.

Sdílejte na:
Zavřít