Fan-store.cz

Návrat McLarenu na vrchol potrvá minimálně dva roky, říká bývalý jezdec Watson

Návrat McLarenu na vrchol potrvá minimálně dva roky, říká bývalý jezdec Watson

Podle Johna Watsona bude stáj McLaren znovu bojovat o vítězství v šampionátu nejdříve v roce 2017.

Stáj z Wokingu se před letošní sezónou rozhodla k riskantnímu kroku a znovuobnovila partnerství s dodavatelem motorů Honda. Jenže start do nového ročníku nebyl úplně ideální, už v předsezónních testech měl britský tým problémy a vyústilo to i v nevalné výkony v prvních dvou závodech.

Bývalí šampióni Fernando Alonso a Jenson Button slíbili, že pomohou slavné stáji k návratu na přední příčky a budou chtít v budoucnu bojovat o mistrovské tituly, podle bývalého závodníka Johna Watsona by to ale mohlo trvat i několik let.

„McLaren bude potřebovat ještě hodně času na to, aby odhalil celý potenciál svého vozu, může to trvat až do konce sezóny,“ nechal se slyšet Watson pro GPUpdate.net.

„V roce 2016 budou chtít vyhrávat jednotlivé závody a o rok později bojovat o mistrovské tituly. To znamená, že před sebou mají minimálně dva roky tvrdé práce,“ řekl dále.

Watson se ale domnívá, že už v Číně nastane další drobné zlepšení a McLaren se znovu posune kupředu. „Mají slušně připravený vůz, slušný podvozek, ale stále pracují s nepříliš dobře připraveným motorem. Až se zlepší i v tomto ohledu, mohou být skutečně silní.“

„Věřím, že práce ve Wokingu i japonském sídle Hondy bude znát už další závodní víkend v Číně. Očekávám mnohem lepší výkonnost oproti prvním dvěma závodům tohoto roku,“ dodal Watson.

Sdílejte na: