Nasr je z pátého místa nadšený, Švédi slaví po 26 letech jezdce na bodech

Nasr je z pátého místa nadšený, Švédi slaví po 26 letech jezdce na bodech

Pár hodin před začátkem závodního víkendu v Austrálii ani nevěděl, jestli vůbec bude závodit. Nakonec ale vše dopadlo jak nejlépe mohlo a Felipe Nasr si při své premiéře vyjel páté místo a první mistrovské body.

Vstup Sauberu do nové sezóny nebyl rozhodně jednoduchý. Kvůli administrativním nedostatkům se švýcarské stáji v Austrálii sešli hned tři závodní jezdci, kteří podle všeho měli právo na usednutí do vozu. Situace zasáhla i do samotného závodního víkendu a omezila tým v průběhu pátečních tréninkových jízd. Giedo van der Garde ale nakonec ustoupil a v Austrálii závodili již dříve oznámení jezdci – Marcus Ericsson a Felipe Nasr.

V kvalifikaci byl Felipe Nasr 11., do závodu ale díky neúčasti Valtteriho Bottase startoval z pozice desáté. Povedl se mu start a skvělou jízdou se katapultoval až na celkové páté místo. Je to nejlepší debut ve formuli 1 od roku 2007, kdy si pro třetí příčku ve svém prvním závodě kariéry dojel Lewis Hamilton.

„S pátým místem jsem ve svém vůbec prvním závodě v kariéře nadmíru spokojený,“ uvedl Nasr po závodě, který dokončilo pouze 11 vozů. „Je to pro mě i celý tým velká úleva. Jsem velmi rád, že se nám podařilo dosáhnout vytyčených cílů. Rozhodně to nebyl jednoduchý závod,“ prozradil Brazilec.

„Závod sice šel podle plánu, ale v celém jeho průběhu jsem se musel vypořádávat s tlakem soupeřů, kteří jeli za mnou. Byl to velmi emocionální závod pro mě i všechny lidi v týmu,“ dodal.

Švéd na bodech po 26 letech

Dalším velkým překvapením byl výkon stájového kolegy Marcuse Ericssona. Za celou sezónu 2014 se mu ani jednou nepodařilo dosáhnout na bodované příčky, chuť si ale napravil hned v prvním závodě nového ročníku, kde dojel osmý. Švédi tak mohou slavit závodníka na bodovaných pozicích po dlouhých 26 letech.

„Tým přes zimu odvedl skvělou práci. Výsledek z tohoto závodu je odměnou pro celý tým zde v Melbourne i lidi v továrně,“ řekl švédský pilot. „Už v předsezónních testech bylo znát, že jsme udělali velký pokrok. Jsem za celý tým opravdu hodně šťastný. Navíc jsem získal své první mistrovské body v kariéře, na tom jistě budu stavět i v dalších závodech,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít