Nahradí Massa Maldonada ve Williamsu?

Nahradí Massa Maldonada ve Williamsu?

Pastor Maldonado se chce dostat pryč z Williamsu, čímž by v roce 2014 mohl nabídnout svou závodní sedačku Felipemu Massovi.

Dle zprávy uznávaného novináře Livia Oricchia probíhají rozhovory mezi Maldonadovým sponzorem PDVSA a Williamsem, kolik by stálo vykoupit Venezuelana z jeho současného kontraktu s týmem z Grove.

Osmadvacetiletý závodník je ve Williamsu čím dál více frustrovaný kvůli špatné výkonnosti vozu FW35 a údajně se začínají objevovat i neshody mezi ním a členy týmu.

„Nikdy jsem neviděl závodní vůz, který by tak špatně reagoval na modifikace,“ řekl manažer Dickie Stanford německému magazínu Auto Motor und Sport a zastal se tak Venezuelana.

Avšak jeden nejmenovaný člen týmu tvrdí, že sám Maldonado zůstává jedním z hlavních problémů.

„Pořád dělá moc chyb,“ tvrdí člen týmu. „V Koreji jsme mu během závěrečného stintu opakovaně říkali, aby dával pozor na svou pravou přední pneumatiku a aby se vyhýbal soubojům.“

„Ale co udělal? Řídil jako šílenec a své pneumatiky zničil během tří kol.“

Bývalý šampion GP2 také dosti naštval své šéfy svým riskantním předjížděcím manévrem na vlastního týmového kolegu Valtteriho Bottase v poslední zatáčce, jenom aby dokončil na šestnáctém místě.

Více zdrojů hlásí, že Venezuelan by chtěl získat sedačku v Lotusu po Räikkönenovi. Pokud do Lotusu nepřijde slibovaná investice od společnosti Quantum Racing, Maldonadovy šance vzrostou, protože za sebou bude mít bohatého sponzora PDVSA.

„V Quantumu pořád říkají ‚přijdeme, přijdeme‘, ale pořád se nic neděje,“ řekl nejmenovaný zdroj z Lotusu.

Pokud však peníze od Quantumu dorazí, je pravděpodobné, že Lotus do vozu po boku Romaina Grosjeana dosadí spíše Němce Nica Hülkenberga. Nicméně Němec řekl, že by chtěl nabídku od týmu do konce října. Pokud to však tým nestihne, Maldonado by mohl mít velkou šanci.

Maldonadův manažer Nick Todt řekl, že se vskutku o vykoupení Maldonada z týmu snaží, což by otevřelo sedačku pro dalšího jeho klienta Felipeho Massu, který našel šest milionů eur od brazilské společnosti Petrobras a Williams by tak o něj mohl mít zájem.

„Byl to obtížný rok pro Pastora, díky vozu, se kterým piloti nemůžou bodovat. Tým na to musí zareagovat a začít zaměstnávat nové lidi. Williams by proto příští rok byl ideální volbou pro Felipeho,“ řekl Todt.

Sdílejte na:
Zavřít