Na výsledky můžeme být s takovým rozpočtem hrdí, zní z Williamsu

Na výsledky můžeme být s takovým rozpočtem hrdí, zní z Williamsu

Poslední mistrovský zářez týmu Williams už je pořádně vousatý. Britský tým se z vítězství v šampionátu naposledy radoval v roce 1997. Vedení týmu ale říká, že s takovým rozpočtem může být stáj na své výkony hrdá.

Zatímco poslední vítězství v šampionátu týmů už je pořádně staré, poslední zisk vítězství ve velké ceně slavil Williams v roce 2012 ve Španělsku, kdy triumfoval Pastor Maldonado. To předtím získal tým v roce 2004. I když se britský tým z vítězství od té doby neradoval, začal pravidelně sbírat dobrá umístění. V roce 2014 skončil na celkově čtvrtém místě, o rok později byl v Poháru konstruktérů třetí.

„Pokud se na to podíváme z pohledu závodníka, mohl by být zklamaný, protože se nám už opravdu dlouho nepodařilo zvítězit,“ uvedla Claire Williamsová v rozhovoru před následujícím závodním víkendem v Kanadě. „Nesmíme ale zapomenout na to, jak velká naše ztráta na Mercedes byla v roce 2014 a jaká je nyní. Vzhledem k rozpočtu a dalším okolnostem můžeme být na naše výkony hrdí. Ale samozřejmě chceme být tam nahoře a bojovat s nejlepšími.“

I když se Williams v letošní sezoně nedočkal výraznějšího úspěchu a ani jeden z jezdců se neprobojoval na stupně vítězů, tým bodoval ve všech dosavadních závodech letošní sezony. Navíc mechanici drží rekordy ze všech závodních víkendů v nejkratších zastávkách v boxech.

Sdílejte na:
Zavřít