Na startovním roštu zbývá poslední volná sedačka, kdo se o ni popere?

Na startovním roštu zbývá poslední volná sedačka, kdo se o ni popere?

Oficiální oznámení druhého závodníka stáje Manor se očekává v následujících hodinách. Kdo ale do poslední volné sedačky na startovním roštu Formule 1 usedne?

Vzhledem k tomu, že na rozhodování o druhém závodníkovi stáje Manor nemá vedení příliš mnoho času, nechal se prezident týmu Graeme Lowdon slyšet, že finanční prostředky, které jezdec přinese, nemusí být klíčovým faktorem. Britský tým jíž dříve oficiálně představil svého prvního závodníka, kterým je Will Stevens.

Jedním z kandidátů na poslední volnou závodní sedačku je Jean-Éric Vergne. Francouzský závodník odjel 58 velkých cen pro stáj Toro Rosso, před letošní sezónou dal ale tento tým přednost mladičkému Maxu Verstappenovi.

Testovací pilot Sauberu Giedo Van der Garde je také ve hře, jeho angažování je ale kvůli aktuálně probíhajícím soudním sporům s jeho týmem nepravděpodobné.

Jako nejpravděpodobnější se zdá angažování Roberta Mehrie, který skončil třetí v šampionátu Formule Renault 3.5. Nebyla by to jeho první zkušenost s vozem Formule 1, již dříve odjel několik pátečních testů pro stáj Caterham.

Spekulovalo se také o Maxu Chiltonovi, bývalém závodníkovi stáje Marussia, ten ale nedávno potvrdil, že jeho závodní budoucnost se bude ubírat jiným směrem. Několikrát bylo skloňováno také jméno Estebana Gutiérreze, ten se ale nechal slyšet, že závodní sedačka u stáje Manor není pro rok 2015 jeho cílem.

Posledním možným kandidátem byl Kevin Magnussen, bylo by to logické vyústění vzájemného partnerství mezi týmy Manor a McLaren. Magnussen se na startovní rošt v Austrálii skutečně postaví, ale za úplně jiný tým. Po nehodě při testech ve španělské Barceloně se první velké ceny v tomto roce nezúčastní Fernando Alonso a nahradí jej právě dánský pilot.

Sdílejte na:
Zavřít