Fan-store.cz

Na řeči o titulu je stále příliš brzy, tvrdí Hamilton po zisku dalšího vítězství

Na řeči o titulu je stále příliš brzy, tvrdí Hamilton po zisku dalšího vítězství

Na čele šampionátu má po vítězství v Belgii náskok 28 bodů před stájovým kolegou Nicem Rosbergem. Na řeči o titulu je ale podle britského pilota Lewise Hamiltona stále příliš brzy.

Úřadující mistr světa odstartoval do nedělní Velké ceny Belgie z pole position a od začátku bylo jasné, že konkurenta bude hledat jen hodně těžko. Brilantní jízdou se postaral o své šesté vítězství v tomto roce a znovu navýšil náskok v šampionátu jezdců na stájového kolegu Nica Rosberga, který nyní činí 28 mistrovských bodů.

Britský pilot se aktuálně nachází v neuvěřitelné formě a podle některých už je jen otázkou času, kdy se bude moci začít radovat ze zisku třetího mistrovského titulu v kariéře. Třicetiletý Lewis Hamilton ale podobné řeči striktně odmítá a tvrdí, že na taková tvrzení je příliš brzy. „Stále je na takové diskuze příliš brzy. Před tímto závodním víkendem jsem si přál získat pole position a tu následně přetavit ve vítězství, což se povedlo. Možná je to začátek té správné cesty,“ uvedl pilot stáje Mercedes.

Po nepovedených startech do závodů ve Velké Británii a Maďarsku předvedl Hamilton v Belgii znovu skvělé tempo a od začátku velké ceny si jednoznačně jel pro vítězství. „Dnešní den byl jeden velký sen, byl to fantastický závod,“ řekl dále. „Nico měl zřejmě slušnou rychlost, ale po většinu času jsem byl schopen mu konkurovat a ve skvěle připraveném voze jsem se cítil uvolněně. V posledních dvou kolech jsem jel opatrně a Nico tak dokázal zmenšit mezeru mezi námi, ale vše jsem měl pod kontrolou a završil tak skvělý závodní víkend,“ dodal Brit.

Sledujte SvětFormule.cz na FacebookuTwitteru.

Sdílejte na: