Na Paffetta udělala Formule E dojem

Na Paffetta udělala Formule E dojem

Brit se netají svým zájmem o vstup do šampionátu.

Garyho Paffetta letos čeká již patnáctá sezona v DTM u Mercedesu. Nejvíce zazářil v roce 2005, ve které se stal šampionem německé série. Letošní sezona ovšem bude pro Mercedes v DTM poslední, neboť od sezony 2019-2020 vstupuje spolu s BMW a Porsche do Formule E. Dá se očekávat, že spolu se stuttgartskou automobilkou ukončí své působení v německém šampionátu cestovních vozů také Gary Paffett, jehož další kroky by mohly směřovat právě do šampionátu elektrických formulí.

Šestatřicetiletý Brit, který má zkušenosti také s testováním vozu Formule 1 pro Mclaren a Williams, se minulou neděli zúčastnil prvních nováčkovských testů Formule E, ve kterých dostal příležitost od monacké stáje Venturi a zajel jedenáctý nejrychlejší čas. Svůj zájem o „zelený šampionát“ potvrdil Paffett Mercedesu hned poté, co automobilka oznámila svůj vstup do něj. „Vědí, že je to něco, co chci udělat. Jejich působení v DTM se blíží ke konci a já se poohlížím po jiném stálém angažmá. Formule E je jednou z variant. Pokud by to bylo možné, rád bych zůstal jezdcem Mercedesu a přestoupil s ním do Formule E, “ řekl Paffett.

Kromě Formule E se Brit zajímá také o účast ve slavné čtyřiadvacetihodinovce v Le Mans, australský šampionát V8 Supercars anebo o závody GT vozů. Do závodu formulového šampionátu Paffett nastoupil naposledy v roce 2003. V tomto roce se Paffett zúčastnil úvodního závodu sezony Formule 3000 v Imole.

 

Sdílejte na:
Zavřít