Na Hungaroringu se pojede minimálně do roku 2026

Na Hungaroringu se pojede minimálně do roku 2026

Velká cena Maďarska na okruhu Hungaroring se bude konat minimálně do roku 2026. Setrvání závodu, který patří mezi nejbližší pro české fandy, potvrdil dnes maďarský ministr pro národní vývoj.

Velká cena Maďarska je součástí kalendáře Formule 1 už od roku 1986. Ministr pro národní vývoj Miklós Seszták potvrdil dohodu s Berniem Ecclestonem, která je podložena velmi výhodnými podmínkami pro obě strany. „S radostí můžeme potvrdit prodloužení naší dohody o pořádání závodů Formule 1 až do roku 2026. Všichni se tu cítí dobře, i tak ale nadále pracujeme na dalších zlepšeních,“ oznámil Seszták.

„Prvním krokem bylo nové vyasfaltování okruhu. Kromě jiného se trať dočkala také 450 metrů nových svodidel a vyměnily se také obrubníky,“ řekl dále ministr. „Velká cena Formule 1 je pro naší zem každoročně jednou z nejdůležitějších sportovních událostí. Proto naše vládla tak moc stojí za touto tratí,“ dodal.

Práce na vylepšení okruhu se dokončili v těchto dnech a Hungaroring co nevidět přivítá šampionát WTCC, který se kromě jiného jede také u našich bratrů na Slovakia Ringu. Inspekci vykonal už i závodní ředitel FIA Charlie Whiting, který Maďary pochválil za skvěle odvedenou práci. Právě závod cestovních vozů bude pro zrekonstruovaný maďarský okruh první velkou zkouškou.

Sdílejte na:
Zavřít