Může to být velké překvapení, myslí si o Baku ve Williamsu

Může to být velké překvapení, myslí si o Baku ve Williamsu

Ještě ani pořádně nestihli oslavit první umístění na stupních vítězů v letošní sezoně a už se musí soustředit na další závodní víkend. Tým Williams si od evropského závodu v Baku slibuje mnoho překvapení.

Formule 1 míří poprvé ve své historii do Ázerbájdžánu na okruh, který vede úzkými uličkami města Baku. Trať je dlouhá šest kilometrů a její součástí je i 2,2 kilometrů dlouhá rovinka, nejdelší v celém kalendáři. „Baku se zdá být neobvyklou závodní dráhou a nemáme mnoho možností, jak tento okruh zatím zhodnotit,“ nechal se slyšet Pat Symonds z týmu Williams.

„Snad nejpozoruhodnějším místem celé tratě je rovinka mezi poslední a první zatáčkou, kde budou vozy dosahovat rychlosti až 320 kilometrů za hodinu,“ říká dále Symonds o okruhu, na kterém se bude závodit proti směru hodinových ručiček. „Zatím je příliš brzy i na samotnou předpověď počasí, ale podle všeho nás tu čekají opravdu horké dny.“

„Bude to jedno velké překvapení. Formule 1 miluje výzvy a toto bude jedna z těch opravdu velkých. Naším úkolem je vyjet na závodní dráhu co nejdříve a zaznamenat co možná nejvíce dat o tomto okruhu. Jen tak můžeme být úspěšní i během nedělního závodu,“ dodal zástupce britského týmu, který se v kanadském Montrealu během posledního závodního víkendu mohl radovat ze zisku prvních stupňů vítězů v letošní sezoně. Valtteri Bottas zde dojel třetí.

Sdílejte na:
Zavřít