Musíme být spokojeni, ví Rosberg

Musíme být spokojeni, ví Rosberg

Radost nad svým výsledkem projevil po závodě v Abú Dhabí pilot Mercedesu Nico Rosberg. Na oba vozy stáje Red Bull sice nestačil, i tak je ale spokojený, že ze zbytku startovního pole byl zcela nejlepší.

Do Velké ceny Abú Dhabí startoval Nico Rosberg z třetí pozice, krátce po startu ale využil zaváhání Marka Webbera a posunul se na příčku druhou, chvíli to i vypadalo, že by mohl bojovat s lídrem závodu Sebastianem Vettelem, ten si ale znovu rychle poodjel a tak si Rosberg musel hlídat především svá záda.

Německý závodník v kokpitu Mercedesu bojoval statečně, ale ve 21. kole již druhou pozici na úkor rychlejšího Marka Webbera ztratil, více se ale jeho pozice neměnila a tak do cíle této Grand Prix dojel na pěkném třetím místě, aby zaznamenal své čtvrté umístění na stupních vítězů v letošní sezóně.

„Jsem šťastný, třetí místo je dobrý výsledek,“ nechal se slyšet po závodě na okruhu Yas Marina. „Náš plán zněl tak, že po Red Bullu chceme být nejrychlejším týmem na startovním roštu, což se nám také podařilo.“

Bronzová příčka Nica Rosberga ve spojení se sedmou pozicí Lewise Hamiltona znamená, že si Mercedes pojistil náskok na druhém místě v Poháru konstruktérů na 11 bodů před poslední dobou tápajícím Ferrari.

„Nejdůležitější pro nás nyní je dokončit sezónu na druhém místě v Poháru konstruktérů. Nejen z hlediska finančního, ale především kvůli motivaci, je dobré zakončit sezónu s tím, že jsme měli druhé nejsilnější auto v celém šampionátu,“ dodal německý závodník.

Sdílejte na:
Zavřít