Montoya: Schumacher neměl odcházet

Montoya: Schumacher neměl odcházet

„Když končíte závodní kariéru ve Formuli 1, nemůžete již mít žádnou chuť do závodění a do dalšího rozvoje, Michael ale tenkrát tuhle chuť pořád měl,“ řekl Kolumbijec.

Juan Pablo Montoya působil ve Formuli 1 v letech 2001 až 2006 a vždy patřil mezi Schumacherovi velké konkurenty. Jejich souboje často patřili mezi ty nejostřejší z celého startovního pole. Právě v roce 2006 královnu motorismu oba závodníci opustili. Zatímco sedminásobný šampión Michael Schumacher se ale po tříleté odmlce vrátil, Juan Pablo Montoya se odebral cestou amerických sérií a o návratu do Formule 1 již nepřemýšlí.

„Podle mého názoru neměl nikdy končit,“ řekl kolumbijský závodník. „Když jej Ferrari žádalo o odchod, aby uvolnil místo pro Kimiho Räikkönena, byla to chyba. Závodník by z tohoto sportu měl odcházet, když už v sobě necítí žádnou chuť a odhodlanost do dalších bojů, té má ale Schumacher stále dost,“ říká bývalý pilot týmů Williams a McLaren.

Budoucnost Michaela Schumachera je nicméně stále ve hvězdách. Tříletá smlouva, kterou podepsal na začátku partnerství s Mercedesem, německému závodníkovi vyprší již po této sezóně, ale již teď se spekuluje o prodloužení kontraktu až do roku 2014. „Jsme otevření všem možnostem, zatím stále nemáme žádné plány spojené s jinými závodníky. Primární je to, jak bude probíhat letošní sezóna a také to, zda-li bude chtít Michael i nadále pokračovat, nicméně v současné době na stole nic neleží,“ upřesnil celou situaci Ross Brawn.

Sdílejte na:
Zavřít