Mohl jsem být i rychlejší, ale nebylo to potřeba, přiznal po závodě v Austrálii Hamilton

Mohl jsem být i rychlejší, ale nebylo to potřeba, přiznal po závodě v Austrálii Hamilton

Vítěz prvního závodu letošní sezóny v australském Melbourne se nechal slyšet, že celý závod odjel s rezervou. Podle jeho slov ale nebylo potřeba jet rychleji.

Pilot stáje Mercedes vyrazil za obhajobou mistrovského titulu nejlepším možným způsobem. V sobotu získal pole position, v nedělním závodě pak s přehledem zvítězil a ještě si připsal nejrychlejší kolo.

Hamiltonovi se povedl především start a na kolegu Rosberga si vyjel drobný náskok, který se pohyboval kolem čtyř sekund. Německý jezdec se ale nevzdával a v závěru začal svého soka stahovat. Nedokázal se ale dostat dostatečně blízko a k souboji o první příčku tak nakonec nedošlo.

„Jakmile jsem si vytvořil náskok větší než dvě sekundy, snažil jsem se jej udržet, nebylo potřeba jet rychleji,“ konstatoval úřadující mistr světa Lewis Hamilton. „Když mě Nico začal stahovat, dokázal jsem na to reagovat. Pro nás oba to byl fenomenální závod. Stejně tak pro Sebastiana Vettela, Ferrari muselo udělat velký kus práce, aby se dostalo až sem.“

Double stáje Mercedes katapultoval tým do čela Poháru konstruktérů a pokud si německý tým svou formu udrží, je velmi pravděpodobné, že v letošní sezóně opět nebude mít žádnou konkurenci.

Sdílejte na:
Zavřít