Fan-store.cz

Mohl by to být můj poslední závod ve formuli 1, přiznává Button

Mohl by to být můj poslední závod ve formuli 1, přiznává Button

Britský závodník Jenson Button počítá s možností, že Velká cena Abú Dhabí 2014 by mohla být jeho posledním závodem v kariéře pilota Formule 1.

V paddocku královny motorismu se všeobecné počítá s tím, že pro rok 2015 se do stáje McLaren vrátí Fernando Alonso, který zde působil již v roce 2007. Není ale jasné, koho hodlá britský tým vedle šampiona z let 2005 a 2006 posadit. Může to být Jenson Button, ale také mladý Kevin Magnussen.

Tým nedávno vydal oficiální prohlášení, že své jezdecké složení pro nadcházející ročník oznámí až po prvním prosincovém dni tohoto roku.

„Nemám žádné nové informace, které bych o mé budoucnosti mohl oznámit. Jisté je, že je to poslední závodní víkend v tomto roce, ale je také hodně pravděpodobné, že to může být můj poslední závod ve formuli 1,“ řekl Jenson Button, mistr světa z roku 2009.

„Kdyby se mě před třemi měsíci někdo zeptal, jestli jsem připraven z Formule 1 odejít, samozřejmě bych řekl, že ne. Jsem tu 15 let a je to pro mě celý můj život. S přibývající nejistotou ale začínám počítat i s dalšími možnostmi,“ prozradil dále britský závodník, kterého do jiné závodní série lákal také Mark Webber.

„Celá tato situace mi otevřela oči a začal jsem si uvědomovat, že Formule 1 není jediný sport, ve kterém v následujícím roce mohu působit. I když nyní nemám jistotu, že na startovním roštu budu stát i v příštím roce, užívám si tento závodní víkend naplno a jsem rád, že tu mohu závodit,“ dodal Button.

Sdílejte na: