Mladičký Verstappen si pochvaluje vývojové pokroky stáje Toro Rosso

Mladičký Verstappen si pochvaluje vývojové pokroky stáje Toro Rosso

Max Verstappen byl po pátečních testech ve španělské Barceloně spokojený. Odjel 139 kol, týmu se povedla simulace závodu a vůz má podle něj dobrý potenciál.

Předsezónní testy ve Španělsku se pomalu chýlí ke svému závěru. Max Verstappen usedl do svého vozu druhý testovací den závěrečné várky testů a po skončení jízd byl plný optimismu. 

Verstappen odjel 139 kol. Těch mohlo být i více, mladičký Holanďan měl ale problémy s elektronikou svého vozu a testování tak pro něj skončilo o něco dříve.

I přes tento technický problém se mu odpoledne povedlo odjet simulaci závodu a Verstappen věří, že stáj Toro Rosso je letos ve skutečně dobré formě. Sedmnáctiletý mladík, který zajel sedmý nejrychlejší čas, po testech prozradil: „Byl to pro nás další dobrý den, podařilo se nám odjet velké množství kol. Z mého pohledu byla dnes nejdůležitější závodní simulace, která se nám odpoledne povedla a naše tempo bylo opravdu slibné.“

„Bylo to vůbec poprvé, co jsem vůz řídil s nejnovějšími upgrady a zdálo se, že vše funguje podle plánu. Ve voze jsem se navíc cítil opravdu dobře,“ řekl dále holandský jezdec. „V neděli budu mít poslední příležitost řídit vůz před prvním závodem sezóny v Melbourne, takže chci především odjet co nejvíce kilometrů, pokusit se ještě zlepšit vůz a co nejlépe porozumět všem plánovaným aktualizacím,“ dodal Max Verstappen.

Sdílejte na:
Zavřít