Mezi Lotusem a Räikkönenem přitvrzuje: Vypadni kur*a z cesty, křičel tým do vysílačky

Mezi Lotusem a Räikkönenem přitvrzuje: Vypadni kur*a z cesty, křičel tým do vysílačky

Po Velké ceně Indie si vedení stáje Lotus postěžovalo na Kimiho Räikkönena, který během závodu vyprovodil stájového kolegu Romaina Grosejana mimo dráhu, ačkoliv měl o poznání pomalejší sadu pneumatik.

Francouzský závodník Romain Grosjean byl v posledních kolech Velké ceny Indie o poznání rychlejší než jeho stájový kolega Kimi Räikkönen, který po trati kroužil na třetí příčce, Grosjean se při jedné z příležitostí pokusil Icemana předjet, ten mu ale pozici nedal zadarmo a Grosjean se kolizi musel vyhnout manévrem, který jej na čas poslal mimo trať.

„Kimi, vypadni mu kur*a z cesty,“ ozvalo se ze strany týmu do sluchátek Kimiho Räikkönena. „Přestaň na mě kur*a křičet, uhnu se mu hned jak budu mít šanci, ne v rychlé zatáčce,“ odpověděl bleskově finský závodník, který má od příští sezóny naplánovanou budoucnost s týmem Ferrari.

„Mají povoleno závodit mezi sebou,“ bránil svůj tým šéf Eric Boullier. „Ale abbych řekl pravdu, očekával jsem, že Romainovi Kimi tento manévr nebude komplikovat. Nikdo nikdo není spokojený, když vidí dva jezdce svého týmu bojovat mezi sebou, přičemž jeden z nich skončí na chvíli mimo trať, měli by myslet také na zájmy týmu,“ nechal se slyšet.

Šéf stáje z Enstone také prozradil, že si s oběma jezdci promluví před závodním víkendem v Abú Dhabi. „S oběma si tam ještě budu muset promluvit. Snažíme se vždy pracovat pro naše jezdce, ale mají za sebou tým a je vždy potřeba myslet i na ten,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít