Mercedes vyjádřil spokojenost s jezdci

Mercedes vyjádřil spokojenost s jezdci

Německá stáj Mercedes zahodila všechny pochybnosti ohledně Schumachera a po Velké ceně Číny je spokojená s výkonem obou jezdců.

Zdá se, že mladý tým závodící od roku 2010 zatím neslavil žádné větší úspěchy a tak první místo Rosberga v závodech a Schumachera v trénincích byla příjemná odměna za tvrdou práci.

Mercedes teď sděluje kritikům Schumachera, že jejich rozhodnutí nechat závodit vícenásobného mistra se přece jen oplatilo. Dokonce jeho výkon v kvalifikacích překonal i jeho týmového kolegu Nika Rosberga, kdy ve dvou ze tří kvalifikací zajel rychlejší čas.

Důvěra v Schumachera je opravdu veliká a šéf Mercedesu si je jistý, že Schumimu se podaří vyjezdit umístění v první trojce. V posledním závodě v Číně ho od vyššího umístění dělila jen technická porucha. Schumacher tak dokázal, že co se formule 1 týče, má ještě rozhodně co předvést.

Po prvním úspěchu je Mercedes povzbuzen na další úspěšné závody v následujících kolech.  V celkovém pořadí má německá stáj svého nejproduktivnějšího reprezentanta, Nika Rosberga, na šestém místě a Schumacher na vítěze jen přihlíží z daleké sedmnácté příčky. Na reálné atakování prvního místa by se však musel Mercedes o hodně zlepšit.

Sebevědomí Mercedesu dodává i ne moc přesvědčivý výkon úřadujícího mistra světa Sebastiana Vettela, který má náskok nad Rosbergem jen o pouhé tři body.

Výsledky tipování na příštího vítěze Velké ceny Bahrajnu budou známé již tento víkend, kdy se s Mercedesem poperou v pouštní zemi týmy jako McLaren, Ferrari, Sauber, Lotus a jiné. Velikou šanci na úspěch má McLaren, ale vítězem se může stát kdokoliv.

Sdílejte na:
Zavřít