Mercedes v Japonsku očekává větší náskok

Mercedes v Japonsku očekává větší náskok

Mercedes na japonské Suzuce a následujících tratích očekává větší náskok na své rivaly, kteří se v Singapuru zdáli být blíže než obvykle.

V Singapuru byl v kvalifikaci rozdíl mezi prvním a devátým pouze něco málo nad půl sekundy a mezi prvním a pátým pouze čtvrt sekundy. Vozy Red Bullu i Ferrari byli blíže než obvykle a hlásili velký pokrok.

Mercedes nicméně věří, že to bylo dané pouze jedinečnou charakteristikou okruhu, který zmenšil jejich výkonnostní výhodu motoru. Německý tým také věří, že na jejich vozech pneumatiky odcházely rychleji než ostatním.

„Singapur je unikátní tratí a velice se nám přehřívaly pneumatiky, možná nejvíce ze všech tratí se super měkkou směsí,“ vysvětlil Nico Rosberg.

Němec, který ze závodu odstoupil po technických problémech, očekává návrat k „normálu“ v posledních pěti závodech.

„Ostatní byli rozhodně blízko, ale když si například vzpomeneme na Rakousko, Williams byl v kvalifikaci rychlejší, ale poté jsme na dalších tratích byli opět nejsilnějšími,“ dodal.

„Potřebujeme počkat a uvidíme, jak to bude v následujících závodech, než začneme panikařit. Pořád si myslím, že vypadáme skvěle a snad budou příští tratě sedět našemu závodu lépe a budeme mít opět náskok.“

V kalendáři už zbývají pouze Japonsko, Rusko, Spojené státy, Brazílie a Abu Dhabi. Na většině z nich hraje silnější motor velkou roli, takže by tratě měli sedět nejvíce právě Mercedesu.

Sdílejte na:
Zavřít