Mercedes uvažuje o B-týmu

Mercedes uvažuje o B-týmu

Německý tým shledává novou spolupráci Ferrari a Sauberu jako „velmi vizionářský“ a do budoucna uvažuje o podobném kroku.

Ferrari od příští sezony navazuje úzkou spolupráci se švýcarskou stájí Sauber, skrze kterou se jí podařilo vrátit do vrcholné kategorie legendární značku Alfa Romeo a umístit do ní také jednoho ze svých juniorů Monačana Charlese Leclerca, který v loňské sezoně ovládl Formuli 2. Tým z Hinwillu se tak defacto stává juniorkou maranellské stáje a o příští sezony bude plnit pro Ferrari v podstatě stejnou úlohu jakou Toro Rosso pro Red Bull.

Tato forma spolupráce mezi dvěma týmy je zajímavá také pro v současnosti nejlepší tým startovního pole Formule 1 Mercedes. V rozhovoru pro ESPN to uvedl výkonný ředitel stáje Toto Wolff. „Myslím si, že to, co dělají Sergio Marchionne a Maurizio Arrivabene, je velmi moudré. Měli dobrý vztah s týmem Haas a pomohlo to oběma stájím. To, o co se nyní snaží se Sauberem, je velmi vizionářské. Frédéric Vasseur jako šéf týmu je dobrý společník. Tuto oblast zná do puntíku a mohlo by tak jít o potenciálně nebezpečné spojení,“ uvedl Wolff a připustil, že i Mercedes by mohl v budoucnu navázat s některým z týmů podobnou spolupráci. „Je to něco, co zvažujeme. Není to ale jednoduché. Nechceme příliš nabourat naší strukturu tím, že do ní připojíme další tým. Diskuze probíhají, nic ale ještě není hotové,“ dále prohlásil Wolff.

V minulosti se hovořilo o tom, že by německý tým mohl tento typ spolupráce navázat s britskou stájí Manor, které v sezoně 2016 dodávala své pohonné jednotky a závodil v ní také člen juniorského programu týmu Pascal Wehrlein. Britský tým ovšem před startem loňské sezony bohužel skončil v konkurzu. Absence juniorského týmu Mercedesu v letošním roce zkomplikovala situaci Pascalu Wehrleinovi, pro kterého jakožto pro juniora Mercedesu nezbylo pro příští sezonu u Sauberu místo a Mercedes tak pro něj ve Formuli 1 nedokázal najít jiné místo.

 

Sdílejte na:
Zavřít