Mercedes si chce Rosberga ponechat do roku 2016

Mercedes si chce Rosberga ponechat do roku 2016

Mercedes GP chce s Nicem Rosbergem prodloužit smlouvu až do roku 2016. Snaží se ho zlákat nabídkou budováním týmu podle jeho představ.

Automobilka Mercedes odkoupila tým Brawn GP poté, co ve své premiérové sezoně 2009 vyhrál titul konstruktérů. V téže době se tým rozhodl pro čistě německé složení jezdců, když se spojil s Nicem Robsergem a Michaelem Schumacherem.

Zdálo by se, že sedmi násobný mistr světa bude v týmu ten dominantnější, ale opak je pravdou. Je to právě mladý Němec, který vede celý tým vpřed.
V loňské sezoně porazil Rosberg Schumachera o celých 70 bodů a letos po 6 odjetých Velkých Cenách je Rosberg před Němcem již o 12 mistrovských bodů. Toto má Mercedes GP přesvědčit, že právě Rosberg a ne Schumacher je budoucnost týmu. A právě šéf týmu chce zajistit, aby Nico zůstal s německým týmem až do roku 2016.

„Spoléhám, že s námi zůstane i příští rok a pokud by to záleželo pouze na mě tak tu bude ještě dalších pár let,“ prozradil šéf Mercedesu, Norbert Haug. Tvrdí také, že tým je schopen mu za jeho loajalitu nabídnout pořádnou částku. Nejenom že by se jeho plat zvýšil na 10 miliónů ročně, ale také se by se tým stavěl podle jeho přání, což by z něj automaticky udělalo týmovou jedničku.

Sdílejte na:
Zavřít