Mercedes se v Rusku bojí nejměkčí kombinace pneumatik – zopakuje se Singapur?

Mercedes se v Rusku bojí nejměkčí kombinace pneumatik – zopakuje se Singapur?

Mercedes do Ruska opět míří jako jasný favorit, ale Niki Lauda, nevýkonný ředitel Mercedesu, přiznává, že jsou si před závodem nejisti, kvůli podobným podmínkám jako v Singapuru.

Ačkoliv Mercedes dominoval většině kvalifikací a závodů v letošní sezoně, v Singapuru byli smeteni Sebastianem Vettelem ve Ferrari, protože měli problémy s prací s pneumatikami. Čtvrté místo Nica Rosberga na hladkém asfaltu městského okruhu bylo to nejlepší, na co se stříbrné šípy zmohly.

V Japonsku to opět byl vcelku obvyklý scénář. První dvě místa v kvalifikaci i závodě. Nicméně v Rusku i přes loňské vítězství je Mercedes kvůli podobným podmínkám jako v Singapuru lehce nervózní.

„Je to velká úleva, že jsme zpátky tam, kde bychom měli být, to je jednoduché. Děláme to, co máme dělat,“ řekl Niki Lauda po Velké ceně Japonska. „Ale šampionát ještě neskončil. Mojí obavou je nyní Rusko s asfaltem podobným tomu v Singapuru. Takže to ještě není konec a není to jednoduché. Musíme pracovat stále tvrdě, zůstat konkurenceschopní a pak to může být dobré. Ale dokud to není hotové, tak ne.“

Pirelli vloni v Rusku použilo středně-tvrdou a měkkou směs z opatrnosti, ale jak se ukázalo, závod se stal záležitostí s pouze jedním pitstopem, přičemž Nico Rosberg ten svůj jeden pitstop provedl už na konci prvního kola – zbytek závodu dojel na jedné sadě středně-tvrdých pneu na druhém místě.

Letos tedy Pirelli zvolilo agresivnější kombinaci měkkých a super-měkkých pneu a technický ředitel Mercedesu, Paddy Lowe, také připouští, že mu to dělá starosti, protože vůz Mercedesu si s nejměkčími pneumatiky neví tolik rady, jako například Ferrari, které jí umí výborně využít.

„Už vloni to bylo ošemetné, protože to byl nový okruh s čerstvým asfaltem, který produkoval poněkud neobvyklé chování pneumatik,“ řekl. „Nyní máme měkčí kombinaci, ale povrch tratě už je o rok starší, takže to opět bude něco jiného, ale musíme zajistit, abychom byli připraveni na vše.“

Sdílejte na:
Zavřít