Mercedes se obává, že o titulu rozhodne spolehlivost

Mercedes se obává, že o titulu rozhodne spolehlivost

Mercedes přiznává, že situaci ohledně spolehlivosti jeho vozů není dobrá a hrozí, že o titulu rozhodnou právě technické potíže jednoho, nebo druhého jezdce. Naposledy technika zastavila při VC Singapuru Nica Rosberga a do čela šampionátu se díky tomu vrátil Lewis Hamilton.

Nico Rosberg byl před uplynulým víkendem v čele šampionátu s náskokem 22 bodů a při šesti zbývajících závodech byl favoritem na zisk titulu. Kvůli chybě elektroniky v jeho monopostu však nevyrazil do zaváděcího kola a po trápení v prvních kolech závodu nakonec úplně odstoupil. Situace naplno využil jeho týmový kolega Lewis Hamilton, který tak nyní vede šampionát o tři body.

Šéf Mercedesu Toto Wolff připouští, že selhání elektroniky v oblasti volantu je velmi neobvyklý problém: „Mechanici mi řekli, že používáme úplně stejný způsob připojení volantu už od dob Hondy a nikdy s tím nebyl problém. Absolutně to nechápu a čekám na vysvětlení z továrny.“

Pět závodů před koncem sezóny je tak mistrovství světa pro Rosberga a Hamiltona prakticky na začátku. Tři body totiž nejsou žádný rozdíl zejména pokud uvážíme, že poslední dva závody budou hodnoceny dvojnásobným počtem bodů. Oba jezdci si však budou muset dát dobrý pozor, aby rivalitu nepřehnali, protože číhající Ricciardo už ztrácí jen šedesát bodů.

V tuto chvíli je tím naštvanějším jezdcem bezpochyby Rosberg, ale faktem je, že více technických selhání potkalo Hamiltona, který vůbec nedokončil v Austrálii a v Kanadě, problémy, ale řešil i při jiných závodech a v Belgii byl sestřelen právě Rosbergem. Z porušení fair-play kolegu obviňoval i po kvalifikaci na VC Monaka.

Technický šéf Mercedesu Paddy Lowe se však více než řevnivosti obou jezdců obává právě spolehlivosti vozu: „Už na začátku sezóny, když bylo jasné, že máme dominantní auto, jsem říkal, že se obávám, aby o vítězi šampionátu nerozhodli technické problémy.“ 

„Bohužel nemůžu říci, že naše formule je natolik dobrá, abychom to mohli vyloučit, protože tak dobrá jednoduše není. Je to jedna ze slabin, které máme. Děláme hodně práce, která není vidět a snažíme se náš vůz zlepšovat, ale jde o dlouhodobý projekt,“ tvrdí Paddy Lowe.

„Myslím, že nebudu příliš mimo realitu pokud řeknu, že Mercedes má v rukou pohár konstruktérů i šampionát jezdců, ale je důležité také to, kdo ten titul vyhraje. Potíž je v tom, že Nico nyní viděl, že během jednoho víkendu může ztratit tak velký náskok,“ vysvětluje Lowe.

Na slova Paddyho Lowe však ostře reagoval šéf týmu Toto Wollf: „Nechci slyšet žádné řeči o tom, že už je rozhodnuto, protože tak to rozhodně není. Dokud nebudeme mít oba tituly jisté, tak musíme být opatrní. Ve formuli 1 se může stát vždy všechno a nesmíte brát nic jako samozřejmost.“

 

Sdílejte na:
Zavřít