Mercedes: Schumi může v Belgii zazářit

Mercedes: Schumi může v Belgii zazářit

Vedení německého týmu věří, že motivace v podobě dvacetiletého výročí působení ve Formuli 1 bude pro legendárního závodníka povzbuzením pro dobrý výsledek.

Německý legendární závodník se do Formule 1 vrátil po tříleté pauze, během necelých dvou sezon se ale po svém návratu ještě ani jednou nepodíval na stupně vítězů. Jeho Mercedes se totiž nedá označit za vítězný vůz, ba co víc, stájový kolega Nico Rosberg zkušenějšího Michaela Schumachera pravidelně porážel.

Rozdíl mezi oběma piloty se ale smazal v několika posledních závodech, kdy se sedminásobný šampión představoval v mnohem lepším světle. Vedení německého týmu věří, že Schumacher může být v Belgii dostatečně motivovaný na to, aby zajel nejlepší výsledek od svého návratu.

Ředitel Mercedes-Benz Motorsportu Norbert Haug potvrdil, že forma německého závodníka šla v posledních týdnech opravdu nahoru a do Belgie pojede velmi motivovaný. „Podařilo se nám dobít baterie v průběhu povinné třítýdenní pauzy, na belgickou Grand Prix se rozhodně těšíme, jsme motivováni.“

„Nejvíce nadopován je před nadcházejícím závodním víkendem především Michael, který právě na okruhu Spa oslaví jubilejních dvacet let od svého vstupu do Formule 1. Bude to opravdu velká událost, jež jej může motivovat k životnímu závodu,“ tvrdí Haug.

„Závody na okruhu Spa patří pravidelně mezi jedny z nejatraktivnějších v celém šampionátu, často tu docházelo ke dramatickým soubojům, do závodu navíc může promluvit déšť, i to bylo v historii časté,“ řekl dále. „Vysokorychlostní okruh plný rychlých zatáček a dlouhých rovinek by našemu vozu mohl sedět, navíc máme pro závod připraveno několik upgradů, takže se na závodní víkend v Belgii již velmi těšíme,“ dodal.

Michael Schumacher debutoval na okruhu Spa v roce 1991 s vozem Jordan, v roce následujícím se na stejném okruhu radoval ze svého prvního vítězství ve Formuli 1.

Sdílejte na:
Zavřít