Mercedes: Schumacherovo prokletí pokračuje

Mercedes: Schumacherovo prokletí pokračuje

Pro Mercedes byl závod v Kanadě kontrastem úspěchu a zklamání. Nico Rosberg skončil šestý, Michael Schumacher závod kvůli technice opět nedokončil.

Mercedes mohl být s výkonností po dobu celého závodního víkendu spokojen, ale o pocit úplné spokojenosti jej opět připravil technický problém na voze Michaela Schumachera. „Nico po dobu většiny závodu dokázal držet krok se špičkou startovního pole, po problémech v úvodu závodu ztratil na konci na vítěze necelých 15 sekund, což je rozhodně pozitivní,“ řekl Norbert Haug viceprezident Mercedes-Benz Motorsport.

„Šestá pozice je pro mě rozhodně velmi dobrá, je důležité, že se nám pravidelně daří sbírat mistrovské body,“ řekl německý závodník Nico Rosberg. „Na začátku jsme měli problém dostat se do rytmu, ale v samotném závěru nebyla ztráta na vítěze tak propastná. Je to rozhodně příslib do dalších závodů.“

To Michael Schumacher měl o mnoho méně důvodů k radosti. Svůj závěrečný kvalifikační pokus nestihl o 0,04s a smůlu si vybral i v závodě, když se mu systém DRS na jeho voze nechtěl vrátit do původní pozice. „Další závodní víkend, který se neobešel bez problémů. Zpočátku jsem nevěděl, kde přesně je problém, ale poté jsem z ničeho nic špatně projel zatáčku, po návratu na dráhu mi tým oznámil problém se systémem DRS a já to viděl v zrcátkách, jakýkoli šance na úspěch tak byla pryč,“ řekl legendární Němec.

Sdílejte na:
Zavřít