Mercedes po čtyřech letech nezískal v Itálii pole position, přesto není zklamaný

Mercedes po čtyřech letech nezískal v Itálii pole position, přesto není zklamaný

Tým Mercedes odstartuje do závodu z druhé řady. Rozdíl mezi prvními třemi byl pouhých 0,175s.

Lewis Hamilton startuje až třetí, nicméně zůstává optimistou pro zítřejší závod.

„To byla skvělá kvalifikace! Zlepšili jsme vůz během noci a jsem rád, že jsme tady. Kluci z týmu tvrdě pracovali, abychom mohli dnes z auta dostat maximum.

„Když začala třetí část kvalifikace, byl jsem si jistý, že má ještě Ferrari menší rezervu. Nicméně si myslím, že šance na druhé místo zde byla, jelikož jsem ztratil desetinu v poslední zatáčce.

„Bude to hodně náročný závod. Tempo Ferrari na delší vzdálenosti vypadá lepší než naše, to je jisté. Doufejme, že nám start pomůže. Asi budu celou dobu přemýšlet, jak odstartovat lépe než vozy Ferrari. Je skvělé, že je za mnou Valtteri, díky tomu můžeme na červené vozy zkusit něco vymyslet.“

Valtteri Bottas nebyl tak spokojený, jako jeho týmový kolega. V kvalifikaci udělal také chybu, což ho stálo lepší umístění.

„Celý den pro mě byl těžký. Udělali jsme nějaké změny na setupu během třetího tréninku. Auto bylo lepší, ale ztratili jsme jistotu při brzdění, tudíž bylo lehké zablokovat kola, a udělat chybu.

„Pochopitelně na vysokorychlostních tratích musíte věřit svým brzdám, bohužel to se dnes nestalo. Když srovnám trénink a kvalifikaci, tak se v kvalifikaci auto zlepšilo, ale pořád to nebylo ono.

„Udělal jsem chybu v první zatáčce, když jsem najížděl do rychlého kola, a to samé se mi stalo i v druhém kvalifikačním pokusu. Nicméně byla to stále jen kvalifikace, víkend nekončí. Závod bude o něčem jiném, a my se pokusíme dostat Ferrari pod tlak.

„Uvidíme, jakou zvolíme strategii. Myslím si, že vše rozhodne start a první zatáčka, podle toho se bude odvíjet celý závod.“

Sdílejte na:
Zavřít