Mercedes nechá své jezdce dál závodit, budou ale pod drobnohledem

Mercedes nechá své jezdce dál závodit, budou ale pod drobnohledem

Mercedes si dnes pozval oba své závodníky na kobereček. Důvodem byl jejich poslední vzájemný střed na rakouském Red Bull Ringu, kvůli kterému Nico Rosberg přišel o stupně vítězů. Tým nechá své jezdce dál závodit, budou však pod drobnohledem.

Zdálo se, že stříbrné šípy si v rakouském Spielbergu dojedou pro další dvojité vítězství v letošní sezoně. Jenže v posledním kole přišel vzájemný kontakt Lewise Hamiltona s Nicem Rosbergem a německý pilot, který do té doby vedl, se po kolizi propadl až na čtvrté místo. Vedení Mercedesu zuřilo a nejprve se nechalo slyšet, že v příštích závodech může sáhnout k týmové režii. Nakonec se ale vše řešilo s odstupem času a vedení stáje rozhodlo jinak.

V oficiálním prohlášení týmu stojí, že stáj posílila zavedená pravidla soubojů mezi svými piloty. Oběma závodníkům pak také může být nařízeno, aby toho druhého pustili před sebe v zájmu maximálního bodového zisku v dané velké ceně. Konkrétní příklad jsme mohli vidět v monackém knížectví, kde před sebe Nico Rosberg pustil Lewise Hamiltona a ten pak závod vyhrál.

Pokud však budou vzájemné incidenty na závodní dráze přetrvávat, tým důkladně varoval, že může sáhnout i k týmové režii. Své jezdce však nijak výrazně nekáral, naopak zástupci Mercedesu dodávají, že svých pilotů si nesmírně váží a považují je za aktuálně nejlepší jezdecké složení Formule 1. Lewise Hamiltona a Nica Rosberga dělí na prvních dvou místech šampionátu jezdců 11 mistrovských bodů.

Sdílejte na:
Zavřít