Mercedes může dominovat i příští rok, věří Rosberg

Mercedes může dominovat i příští rok, věří Rosberg

Nico Rosberg si je jistý, že Mercedes má velký potenciál pro další vývoj a může tak odrazit hrozbu, kterou představuje rychle se zlepšující Ferrari. Němec zároveň věří, že v závěru sezóny dokáže překonat svého krajana Vettela a vrátí se na druhé místo v šampionátu.

Syn mistra světa z roku 1982 neprožívá zrovna nejlepší období. Celou sezónu tahá v souboji s týmovým kolegou za kratší konec a po odstoupení z VC Ruska už prakticky ztratil naděje na letošní titul. Rosberg navíc ztratil také druhou pozici v šampionátu, kterou nyní okupuje Sebastian Vettel, který se prezentuje vyrovnanými výkony, i když mu jeho vůz stále nedává šanci bojovat s Mercedesy vždy.

To se však může změnit na začátku příští sezóny, na který se Ferrari ve vývoji soustředí a podle zpráv, které z Maranella přicházejí to vypadá, že by se italské motory příští rok skutečně mohly výkonem vyrovnat Mercedesu. To by pro německý tým zřejmě znamenalo ztrátu dominance, protože Ferrari se minimálně v letošní sezóně může chlubit větší spolehlivostí a v aerodynamice také na Mercedes rozhodně neztrácí. Pro nezaujaté fanoušky tak vzniká naděje, že by se proti sobě příští rok mohli v podobně silných vozech postavit nejen Hamilton a Vettel, ale také Räikkönen a Rosberg.

Rosberg však připomíná, že soupeři se zlepšovali i loni, ale Mercedes si vlastním vývojem dokázal náskok udržet: „Ferrari v poslední době odvádí skvělou práci, jejich práci respektujeme a sledujeme je. Zároveň však máme velkou sebedůvěru, protože máme úžasný tým, a i když se k nám letos několikrát přiblížili hodně blízko, tak jsme vždy zase dokázali odskočit.“

„Nejlepším příkladem byla VC Singapuru, kde se nám vůbec nedařilo a nebál bych se tento víkend nazvat katastrofou. V Rusku a na Suzuce už jsme však zase byli silní a naše pozice byla zhruba stejně dobrá jako na začátku sezóny, takže jsme myslím dokázali, že se umíme zlepšovat stejně jako ostatní,“ pochvaluje si Rosberg práci svého týmu.

Rosberg také věří, že i když pro něj letošní sezóna nebyla úplně povedená, tak v ní může hledat pozitiva i z osobního hlediska: „Co musím do příští sezóny zlepšit je určitě ježdění v kvalifikacích, protože ty jsem měl zejména v první polovině sezóny opravdu tragické. V posledních týdnech jsem se sice zlepšil, ale upřímně příliš nevím díky čemu, takže to je něco, co se budu snažit pochopit.“

„Je důležité nevěšet hlavu a bojovat dále. Budu pracovat na všech oblastech, ve kterých se mi příliš nedařilo, a které mě letos připravili o šance na titul,“ slibuje Rosberg svým fanouškům i kritikům.

Sdílejte na:
Zavřít