Mercedes chce soupeře: „Další konstruktéři by byli vítaní”

Mercedes chce soupeře: „Další konstruktéři by byli vítaní”

Mercedes ukončil perfektní rok a předvedl, že v letošním roce neměl soupeře. Útvar z Brackley chce v budoucnu více soupeřů a sní o příchodu Audi a BMW.

Prezident Mercedes Benz, Dieter Zetsche, je přesvědčen, že příchod nových konstruktérských týmů by zlepšil současnou Formuli 1, nicméně nechce znevážit současné automobilové stáje. „S Audi a BMW sdílíme 80% světového trhu. Samozřejmě že nesmírně obdivujeme Red Bull a Ferrari, stejně tak jako ostatní týmy. Jenže další konstruktéři by byli velmi dobře přijati,“ řekl Sport Bildu.

Automobilka z Brackley se znovu ve Formuli 1 objevila v roce 2010 a pět let jí trvalo, než se dostala na špici. Podle prezidenta to trvalo dlouho: „Nikdy nás nenapadlo, že bude tak těžké dosáhnout úspěchu. Když něco děláme, děláme to dobře.“

Přestože se plně soustředí na Formuli 1, Mercedes nevylučuje možnost vstupu v budoucnu do nové Formule E, ale zavrhl 24 hodin Le Mans. „Pracovat celý rok jen kvůli 24 hodinám nám nepřijde výhodné,“ míní Zetsche.

Kritiky současné Formule 1 je hodně, jenže Mercedes se chce držet mimo ni. „Je absurdní říkat, že F1 je mrtvá. Nevzpomenu si na dojemnější sezónu. Všechna ta kritika je vedena těmi, co jsou neúspěšní. F1 jsme ještě dost nevytěžili, protože s oficiálními komunikačními kanály se nezachází profesionálně. Zavázali jsme se k profesionalizaci tohoto sportu,“ uzavřel Zetsche.

Sdílejte na:
Zavřít