Mercedes byl příliš rychlý, přiznal po závodě Vettel

Mercedes byl příliš rychlý, přiznal po závodě Vettel

Velká cena Španělska byla dalším závodem, ve kterém jezdci stáje Mercedes nenašli přemožitele. Nejblíže jim byl Sebastian Vettel, který přiznal, že jezdci stříbrných šípů byli příliš rychlí.

Nico Rosberg zvítězil stylem start-cíl a ve španělské Barceloně neměl konkurenci. Double stáje Mercedes ale nebyl jasnou záležitostí už od začátku, Lewis Hamilton totiž musel po nepovedeném startu bojovat se Sebastianem Vettelem a k druhému místu mu pomohla strategie tří zastávek v boxech.

Sebastian Vettel s vozem Ferrari obsadil třetí příčku a během posledních patnácti kol ztratil na Lewise Hamiltona třicet sekund. I tak ale po závodě věřil, že měl šanci dokončit závod druhý. „Šance tu určitě byla. Povedl se nám start a dařilo se nám dělat to nejlepší až do prvních zastávek v boxech,“ uvedl Vettel. „Ale když přepnuli na strategii tří zastávek v boxech, nebyli jsme schopni udržet s nimi krok, zkrátka dnes byli příliš rychlí.“

Zatímco se Hamilton probojoval na druhou pozici, Vettel si do týmového rádia hned několikrát stěžoval na pomalejší soupeře a nerespektování modrých vlajek. „Myslím si, že jako závodní jezdec si stále musím na něco stěžovat,“ řekl Němec s úsměvem na tváři. „Zkoušeli jsme všechno možné, probojovat se provozem na závodní dráze není snadné, ale podmínky jsou stejné pro všechny z nás,“ dodal.

Ztráta na Mercedes není vyšší

Veřejnost začala po závodě zpochybňovat upgrady Ferrari a spekulovalo se o tom, jestli ztráta italského týmu na Mercedes není po začátku evropské části sezóny vyšší. S tím ale Sebastian Vettel rozhodně nesouhlasí. „Nemyslím si, že by to byla pravda. Pokud se podíváme na průměrné umístění z prvních pěti závodů, máme reálnější výsledek,“ řekl čtyřnásobný šampión.

„Musíme být spravedliví. Na některém z dalších okruhů můžeme být silnější zase my. Nejsme ale se ztrátou spokojeni. Z nějakého důvodu tu nejsme dostatečně konkurenceschopní, i když jsme vůz před tímto závodem vylepšili,“ dodal Vettel.

Sdílejte na:
Zavřít