Mercedes až třetí nejrychlejší a na podium ani nepomýšlí

Mercedes až třetí nejrychlejší a na podium ani nepomýšlí

Mercedesu letos opět víkend v Singapuru zatím vůbec nevychází a trápit se zřejmě bude i během celého závodu.

Piloti Mercedesu ve včerejší kvalifikaci na GP Singapuru obsadili až třetí řadu. Vedoucí muž průběžného pořadí Hamilton odstartuje z páté pozice a jeho týmový kolega Bottas z šesté pozice. Jejich nejrychlejší časy byly ovšem výrazně horší oproti vítěznému Vettelovi a oba zřejmě čeká velmi obtížní závod.

„Věděli jsme, že to dnes bude obtížné. Rozhodně jsem nečekal, že Ferrari bude tak silné. Myslel jsem si, že Red Bull bude rychlý, ale stále jsme doufali,“ řekl Hamilton.

„Z vozu jsem dostal maximum. Netuším, kde Ferrari vzalo svou rychlost. Je to zvláštní, závod od závodu je to mezi námi trochu jiné. Na předjíždění je Singapur špatná trať. Obvykle je to jen dlouhý vlak. Bude to podle mě velmi obtížné. Příležitost nabízí start, strategie a safety car. Myslím, že zítra budu muset hrát dlouhou hru.“ dodal Hamilton.

„Ten rozdíl je obrovský,“ komentoval výsledek Bottas.

„Před dvěma týdny v Monze vše vypadalo dobře, nyní ale zápolíme. Na tomto typu tratě nám prostě chybí přítlak a přilnavost. Na tom budeme muset ještě zapracovat. Zkoušeli jsme všechna možná nastavení – více než obvykle. Fakt je ten, že na pódium nemáme auto, ale může se stát cokoliv,“ uzavřel finský závodník.

Toto Wollf prohlásil, že je situace taková, jakou ji čekali. Podle jeho slov existují některé vozy, kterým sedí zakroucené tratě a ten jejich to zkrátka není.

Sdílejte na:
Zavřít