Měli jsme na vítězství, ale i druhé místo je skvělé, přiznal Alonso

Měli jsme na vítězství, ale i druhé místo je skvělé, přiznal Alonso

Fernando Alonso po závodě přiznal, že je trochu smutný, protože nedosáhl na vítězství v úvodním závodě sezóny, jedním dechem ale dodává, že i druhé místo je pro start do nového ročníku skvělým výsledkem a Ferrari na něm bude v dalších závodech stavět.

Španěl Alonso startoval do úvodního závodu letošní sezóny z pátého místa, díky skvělému startu se ale rychle probojoval kupředu a nakonec bojoval o samotné vítězství. Díky skvělé strategii se před něj ale dostal Kimi Räikkönen, který pilota Ferrari odsunul na druhé místo.

Finskému jezdci v barvách Lotusu se vyplatila strategie na dvě zastávky v boxech, zatímco většina ostatních soupeřů u svých mechaniků stavěla třikrát.

Alonso po závodě přiznal, že Kimi byl v tomto závodě opravdu k neporažení.

„Byl to fantastický, opravdu fantastický závod, boj od začátku do konce,“ řekl Alonso po závodě. „Závod byl jedním velkým dobrodružstvím, v každém kole se dělo něco zajímavého a já si to pochopitelně užil.

Na konci jsem byl trochu smutný, že se mi tento skvělý závod nepodařilo vyhrál, ale Kimi byl dnes opravdu fantastický a celému Lotusu musím pogratulovat k povedenému závodu.“

Strategie Kimiho Räikkönena, která obnášela dvě zastávky v boxech nutí španělského šampióna z let 2005 a 2006 přemýšlet o taktice pro nadcházející závod v Malajsii.

„Samozřejmě jsou tu určité obavy,“ přiznává Alonso. „Máme pouze čtyři dny volna do nadcházejícího závodního víkendu, takže je potřeba analyzovat naše chyby a strategii pro příští závod. Konkurence je vysoká a jakékoliv zaváhání nás může stát hodně bodů.

Nakonec je ale potřeba přiznat, že jsem z dnešního výsledků šťastný. Před dvěma lety jsme měli opravdu nepovedený start do sezóny, ale loňská a letošní sezóna jsou o něčem jiném. Jsme optimističtí a věříme, že před sebou máme dobrou sezónu.“

Stájový kolega Felipe Massa po startu ze čtvrté pozice na stejné příčce závod i dokončil.

Sdílejte na:
Zavřít