McLaren vypustil plán na závodění v IndyCar

McLaren vypustil plán na závodění v IndyCar

McLaren potvrdil, že nemá v plánu se účastnit plné sezóny IndyCar pro rok 2019.

Vedení McLarenu společně se Zakem Brownem bylo dotázáno, zda bude tým McLaren účastníkem plné sezóny IndyCar v příští sezóně.

„Rozhodli jsme se, že se nebudeme účastnit IndyCar series pro rok 2019 na plné bázi. Jednoduše nejsme připraveni a plně se soustředíme na formuli 1.

Takže v roce 2019 určitě závodit nebudeme. Nicméně jak jsem řekl už dříve, uvidíme, co se stane v budoucnosti.”

I tak ale nechal Brown otevřené dveře pro Fernanda Alonsa v rámci Indianapolis 500. Španělský pilot se účastnil v roce 2017 tohoto legendárního závodu v Americe. 

„Indy 500 je ale určitě něco, co nás velmi zajímá i nadále. Rozhodneme se, zda se budeme účastnit, ale určitě by to byl jen jediný závod.

Myslím si, že Fernando by chtěl dělat něco takového také, ale nyní se ještě soustředíme na formuli 1. Dokud nenajdeme nový směr, zůstaneme soustředění na tento sport.”

Alonso během čtvrtka prohlásil, že očekává poměrně klidnější sezónu oproti té letošní, kde závodí ve dvou šampionátech.

„Stále přemýšlím a dokončuji některé projekty. Víceméně jsou všechny v mé hlavě už dále, a je to všechno jen otázka času, než všechno podepíšeme a oznámíme pro příští rok.

Myslím si, že to bude poměrně klidná sezóna. Letos jsem odjel 28 závodů. Příští rok to tolik nebude, ale myslím si, že ty hlavní pro mě, i pro fanoušky odjedu.”

Sdílejte na:
Zavřít