McLaren vylepšený motor Honda v Kanadě nedostane. Brown ztrácí trpělivost

McLaren vylepšený motor Honda v Kanadě nedostane. Brown ztrácí trpělivost

Tým McLaren si od GP Kanady sliboval hodně, protože měl obdržet první upgrade svého motoru Honda. Nakonec je ale vše jinak a samotný Zak Brown se zabývá otázkou změny dodavatele motorů.

Partnerství McLarenu a Hondy dostalo další tvrdou ránu, která jejich vztahy rozhodně nezlepší. Dodavatel motorů totiž nejdříve sliboval upgrade pohonné jednotky pro víkend v Kanadě. Následně se zástupci japonského motoráře nechali slyšet, že neví, zda stihnou vylepšené motory připravit a nyní přišlo jasné prohlášení, že upgrade v Kanadě rozhodně nebude.

„Honda pracuje velmi tvrdě, zdá se ale být trochu ztracená. Teprve teď nám bylo řečeno, že připravované vylepšení mít v Kanadě nebudeme. Navíc jsme nedostali ani definitivní termín, kdy se vylepšení dočkáme. Vzbuzuje to obavy, protože bolest je velká a my nemůžeme sedět do nekonečna na místě a čekat,“ komentoval Brown.

„Čekali jsme netrpělivě na tento upgrade a je pro nás velké zklamání, že to nepřijde. Není to nedostatkem úsilí, snaží se to dát dohromady,“ dodal Brown.

Podle Browna se blíží čas, kdy McLaren bude muset v otázce motorů rozhodnout a sice si je vědom výhod těsného partnerství, ale připomenul, že Red Bull ještě nedávno také vyhrával, i když byl pouze zákaznickým týmem odebírajícím motory od Renaultu.

Sdílejte na:
Zavřít