McLaren: Víkend v Kanadě byl brutální

McLaren: Víkend v Kanadě byl brutální

Sam Michael hodnotí závodní víkend v kanadském Montrealu jako brutální, i tak ale přislíbil, že stáj McLaren nehodlá v této fázi sezóny házet ručník do ringu.

Právě minulý víkend v Kanadě se přetrhla šňůra 64 závodů, ve kterých se britskému týmu McLaren podařilo bodovat. Letošní stříbrný šíp totiž postrádal tempo na trati suché i mokré.

Sergio Pérez a Jenson Button si v mokré kvalifikaci na okruhu Gillese Villeneuvea vybojovali pouze 12. a 14. místo, v závodě na suché vozovce to nebylo o moc lepší, duo skončilo těsně pod bodovanou desítkou, oběma jezdcům pak navíc vítěz Sebastian Vettel nadělil celé kolo.

„Byl to opravdu brutální víkend,“ přiznal Sam Michael, sportovní ředitel McLarenu.

„Nadále se snažíme bojovat s nejlepšími týmy šampionátu, vyvíjíme náš vůz, ale bohužel zatím neděláme takové pokroky, jaké jsme si v úvodu ročníku slibovali.“

„Myslím si, že náš obraz z Montrealu byl ještě o něco černější, než jsme si zasloužili. Nyní se ale již soustředíme na závod v Británii, kde snad budeme o hodně konkurenceschopnější.“

Michael přiznal, že právě na okruh Silverstone přiveze McLaren velké množství upgradů pro svůj letošní monopost, což by mohlo vyvrcholit dobrým výsledkem před domácím publikem britského týmu.

„Máme tu velké množství aktualizací, se kterými budeme v Silverstone pracovat, věříme, že právě toto bude dobrý krok ke zlepšení konkurenceschopnosti našeho vozu.“

Bývalý zaměstnanec Williamsu také dodává, že McLaren rozhodně nehodlá házet ručník do ringu, k nejbližším Velkým cenám vzhlíží celý tým se vztyčenou hlavou.

„Nemyslím si, že se letos dostaneme do fáze ročníku, kdy se rozhodneme zbývající fázi sezóny vypustit. V každém závodě chceme podat co nejlepší výkon a pokud budeme mít příležitost se zlepšit, rozhodně to uděláme, ani jeden z nás nehodlá házet ručník do ringu v průběhu sezóny,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít