McLaren věří, že po propadáku na Suzuce se forma vrátí zpět

McLaren věří, že po propadáku na Suzuce se forma vrátí zpět

Domácí závodní víkend nevyšel Hondě podle představ, tým McLaren totiž na japonské Suzuce bojoval až na chvostu startovního pole. Nyní si chce stáj spravit chuť během víkendu v Austinu.

Poslední závodní víkend byl pro McLaren skutečnou katastrofou, vždyť šampioni v černých vozech skončili na šestnáctém a osmnáctém místě. Šéf týmu Eric Boullier ale trvá na tom, že okruh v Austinu bude McLarenu sedět o poznání lépe a Fernando Alonso s Jensonem Buttonem tak budou opět bojovat o mistrovské body.

„Není žádným tajemstvím, že výsledek z Japonska je pro nás velkým zklamáním. Hned od našeho návratu do továrny jsme začali tvrdě pracovat a analyzovat to, proč k takovému neúspěchu vůbec došlo. Hledáme nejvhodnější řešení k tomu, aby se něco takového během příštího víkendu již neopakovalo,“ uvedl Boullier.

„Tento americký okruh je svou charakteristikou odlišnou výzvou, takže bychom právě zde rádi získali nějaký úspěch. Nesmíme usnout na vavřínech a pracovat tvrdě jako v průběhu celého letošního ročníku. Během roku jsme dokázali získat maximum z našeho potenciálu a to samé chceme udělat i ve čtyřech zbývajících závodech,“ dodal boss McLarenu.

McLaren je v letošní sezoně aktuálně šestý se ziskem 62 mistrovských bodů. Po bídném roce 2015 je to pro stáj obrovská vzpruha a s největší pravděpodobností si pozici dokáže udržet, jelikož nejbližší soupeř v podobě Toro Rosso (47 bodů) jede na rok starých pohonných jednotkách Ferrari a kvůli tomu na zbytek startovního pole rapidně ztrácí.

Sdílejte na:
Zavřít