McLaren věří v úspěšnější závody

McLaren věří v úspěšnější závody

Šéf McLarenu Martin Whitmarsh je přesvědčený, že po obtížném startu do nového ročníku čeká britský tým počínaje závodem v čínské Šanghaji lepší budoucnost.

Tým z Wokingu má za sebou velmi těžký start do nového ročníku. Po dvou odjetých závodech mají stříbrné šípy pouze čtyři mistrovské body a konkurenceschopnost vozu zůstává daleko za potenciálem.

Nejlepšími výsledky v letošním ročníku bylo deváté místo Jensona Buttona v Austrálii, stejnou příčku vybojoval v Sepangu i jeho stájový kolega Sergio Pérez.

Ale Martin Whitmarsh zůstává optimistou, pauza mezi druhým a třetím závodem prý McLarenu hodně pomohla, a ten tak do čínské metropole přijede konkurenceschopnější.

„Je jasné, že výsledky z prvních dvou závodů jsou daleko za očekáváními a standardy, na které jsme si v podání McLarenu v minulých letech zvykli,“ přiznal šéf britské stáje.

„Třítýdenní přestávka je ale velmi dlouhá doba a nám zcela jistě pomohla ve vývoji našeho letošního vozu. Získali jsme o monopostu MP4-28 další údaje a data, která nám mohou v dalších závodech pomoci ke zlepšení,“ věří Whitmarsh.

 

 

 

 

 

V lepší výsledky věří i Button

Britský závodník Jenson Button, který u McLarenu působí již od roku 2010, také očekává konkurenceschopnější výsledky od svého vozu. Podle mistra světa z roku 2009 bude čínská Grand Prix novým začátkem sezóny pro celou stáj.

„S nadsázkou se dá říci, že závod v Šanghaji pro nás bude restartem sezóny,“ řekl britský pilot.

„Z prvních dvou závodů letošní sezóny si vezu dva body, což rozhodně není výsledek, se kterým můžeme být spokojeni. Celý tým ale velmi tvrdě pracuje, v průběhu přestávky jsme pracovali na vylepšení a porozumění vozu,“ řekl dále Button.

„Věřím, že i letošní ročník bude nesmírně vyrovnaný a až do posledního závodu bude o co bojovat. Proto se také těším, až opět usednu do svého vozu a budu moci bojovat s těmi nejlepšími,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít