McLaren slaví 50 let existence

McLaren slaví 50 let existence

Stáj McLaren společně s Ronem Dennisem slaví toto pondělí 50 let existence tohoto týmu, na Velkou cenu Itálie tak britská stáj jede s ještě větší motivací.

Stáj započala svou existenci v roce 1963, kdy Bruce McLaren založil společnost Bruce McLaren Motor Racing Limited.

Svůj debut tým absolvoval v roce 1966 při Velké ceně Monaka, od té doby se do historických tabulek stihl zapsat dvanácti tituly v šampionátu jezdců a osmi vítězstvími v Poháru konstruktérů, celkem se stáj zúčastnila 182 Velkých cen.

„McLaren byl zpočátku jen snem jednoho muže, za 50 let existence se ale rozrostl a stal se snem pro více než 2000 zaměstnanců, kteří pro tuto společnost nyní pracují stejně neúnavně, jako na svém snu kdysi pracoval Bruce McLaren,“ řekl Ron Dennis.

„Toto 50. výročí od založení McLarenu je pro všechny zaměstnance skvělou příležitostí, aby si uvědomili, že právě oni jsou těmi důležitými dílky, bez kterých by tato společnost nikdy nebyla tam, kde se nyní nachází.“

 

 

 

 

 

Britskému týmu za příležitost závodit pro jeden z nejlepších týmů poděkoval i Jenson Button, který do McLarenu vstoupil v roce 2010 po zisku mistrovského titulu, který vybojoval o rok dříve.

„Jsem velmi pyšný na to, že jsem se stal jezdcem McLarenu a mohu být součástí týmu, ve kterém závodili jména jako Ayrton Senna nebo můj závodní hrdina a vzor – Alain Prost,“ nechal se slyšet Jenson Button.

„McLarenu přeji k jeho 50. výročí jen to nejlepší, je inspirací pro všechny, kteří mají něco společného s motorismem a Formulí 1,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít