McLaren převezme nadvládu po Mercedesu, věří Dennis

McLaren převezme nadvládu po Mercedesu, věří Dennis

Přestože má McLaren v letošní sezoně problémy pravidelně bodovat, Ron Dennis věří, že právě britský tým jednoho dne ukončí nadvládu Mercedesu.

McLaren je poháněn motory Honda od startu sezony 2015, společně zatím získali pouze 39 mistrovských bodů a maximem je páté místo Fernanda Alonsa z loňské Velké ceny Maďarska. Oproti Mercedesu je to markantní rozdíl. Ten totiž ve stejném období vybojoval 860 bodů a získal 20 vítězství ve velkých cenách.

I přes tyto rozdíly ale Ron Dennis, CEO McLarenu, věří, že právě britská stáj jednoho dne ukončí nadvládu stříbrných šípů. „Jsem upřímně přesvědčen, že dalšími šampiony po Mercedesu budeme my. Máme potenciál k tomu, abychom předběhli všechny naše potencionální soupeře,“ řekl Dennis v rozhovoru pro BBC Radio 5.

„Je to náročné období, ale věříme všem lidem v našem týmu a také všem ze společnosti Honda. Změny v regulích pro rok 2017 nám hrají do karet, takže si myslím, že následující sezonu budeme mít velkou šanci na stáhnutí náskoku našich konkurentů,“ řekl dále muž, který se do týmu po několikaleté pauze vrátil.

„Myslím si, že budeme vyhrávat závody. Netroufnu si odhadnout průběh celého mistrovství, ale mám pocit, že se nám podaří sesadit Mercedes z čela výsledkové listiny jako vůbec prvním,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít