McLaren představil vůz MP4-28!

McLaren představil vůz MP4-28!

Britský McLaren dnes v poledne představil monopost MP4-28, tedy auto, ve kterém budou o úspěchy v letošním ročníku bojovat jezdci Jenson Button a Sergio Pérez.

McLaren je již druhou stájí, která představila vůz pro sezónu 2013, prvním týmem byl Lotus. Ani u jednoho z týmů nedošlo k žádným revolučním barevným úpravám, zejména u McLarenu budeme hledat změny oproti loňskému monopostu velmi těžko, i tak si ale můžeme některých designových úprav všimnout.

Již loňský vůz MP4-27 patřil mezi nejrychlejší ve startovním poli, hlavním problémem těchto aut ale byla nízká spolehlivost, především kvůli tomu tak Jenson Button i Lewis Hamilton ztratili v druhé polovině sezóny šanci bojovat o mistrovský titul.

I v jezdeckém složení jsme se u stříbrných šípů dočkali změny, Lewise Hamiltona, který u stáje z Wokingu závodil již od roku 2007, nahradil mexický mladíček a talentovaný závodník Sergio Pérez, který přišel z konkurenčního Sauberu. Brit Hamilton se rozhodl svou budoucnost svázat se stájí Mercedes, kde nahradí Michaela Schumachera.

Jenson Button o novém voze řekl, že ačkoli je povrchově velmi podobný tomu loňskému, došlo k radikálnímu předělání uvnitř monopostu, což by mělo být v nadcházejícím roce klíčem k úspěchu britské stáje. „Barevně vůz vypadá téměř stejně, jako ten loňský, ale nejdůležitější změny se odehrály pod kapotou,“ svěřil se při prezentaci Brit Button.

„Víme, že pravidla se pro sezónu 2013 oproti těm loňským příliš nezměnila, to ale rozhodně neznamená, že do nového ročníku vstoupíme se stejným vozem. Došlo k hodně velkým a radikálním změnám, tudíž také očekáváme lepší výsledky,“ řekl závěrem.

Dalšími týmy, které představí svůj vůz již zítra, jsou Ferrari a Force India.

Sdílejte na:
Zavřít