McLaren potvrdil zájem o Alonsa

McLaren potvrdil zájem o Alonsa

Eric Boullier potvrdil, že má McLaren zájem angažovat Fernanda Alonsa. Ferrari nechce situaci komentovat.

Eric Boullier, šéf týmu McLaren, při trénincích na nadcházející velkou cenu Japonska potvrdil zájem svého týmu o Fernanda Alonsa: „Máme zájem Alonsa získat a snažíme se o to. Na druhou stranu však ještě máme nějaký čas a nic nechceme uspěchat. Šance na jeho angažmá je poměrně velká. Rozhodnuto by mělo být snad do dvou týdnů.“  Boullier dodává, že je jeho tým pro Alonsa díky Hondě atraktivnější než Red Bull.

Ferrari se k situaci svých jezdců nevyjadřuje a o jeho jezdeckém složení pro nadcházející sezonu se dá zatím pouze spekulovat. Pravděpodobné je setrvání Kimiho Räikkönena, který má pro příští rok platnou smlouvu. Očekávaný je však i příchod Sebastiana Vettela na Alonsovu volnou pozici.

Podle japonských zdrojů by se měl Alonso během závodního víkendu sejít s lidmi z Hondy, kteří mu upřesní podmínky jeho angažování a seznámí ho s plány automobilky a technikou. Poté by měl být podpis smlouvy spíše formalitou.

Otázkou zůstává. kdo bude u McLarenu druhým jezdcem. Pro McLaren by byla jistě škoda ukončit smlouvu s nejzkušenějším pilotem současnosti, Jensonem Buttonem, avšak i propuštění nadějného mladíka Magnussena by přišlo McLaren draho. Odchod Buttona se však zdá být pravděpodobnějším.

Sdílejte na:
Zavřít