McLaren: Mohlo to být lepší

McLaren: Mohlo to být lepší

Oba vozy týmu McLaren se po dlouhé době dostali do Q3, Perez však říká, že myslel, že to bude lepší, a Button říká, že to mohlo být ještě lepší, Martin Whitmarsh jako vždy své jezdce opěvuje.

Sergio Perez
„Vůbec to není dobrý pocit přejít cílovou čárou s pocitem, že jste udělali mega kolo a poté zjistíte že jste sedmý. Musím ale říci, že jsem se dostal do dobré formy tady v Monaku, a cítím, že jsem maximálně využil to, co bylo skryto v autě. Víme, že naše forma ještě není taká jaká by měla být, proto nepřestáváme pracovat na jejím vylepšení, ale zatím celý tým odvedl skvělou prací a já věřím, že v závodu dokážeme sesbírat mnoho bodů. V neděli se tady v Monaku může stát cokoli.”

Jenson Button
„Přesně vím co se stalo s mým autem v Q3. S autem byli v závěru problémy a ty jsme registrovali a proto jsem nemohl zajet rychlé kolo . Je to veliká škoda, protože když odhlédneme od problémů, které se začínaly projevovat už na konci Q2, to pro mně byla skvělá kvalifikace. Tým udělal skvělé rozhodnutí v tom, že mě pustil na trať v správném čase se správnými pneumatikami, a já jsem cítil, že jezdím skvěle v těch podmínkách které na trati byly. Zítra to bude velice těžký závod, protože startuji z deváté pozice, s tím ale teď už nemohu nic udělat.”

Martin Whitmarsh, šéf týmu McLaren
„Dnešní kvalifikace byla pro celý tým složitá ale oba naši jezdci, Jenson i Checo, jezdili bezchybně. Mezitím jsme se mi snažili přijít na to, v jakém nejlepším čase je máme pustit na trať, a s jakými pneumatikami. Chceo odvedl skvělou práci, dosáhl sedmý nejrychlejší čas, ale Jenson byl zklamaný s tím, jak dopadla kvalifikace pro něj, byl znevýhodněn tím, že ztratil výkon a sílu monopostu v závěru a jeho rychlé kolo bylo tím pádem pomalejší. Zatím nevíme co způsobilo ztrátu rychlosti, ale zaznamenali jsme to už v Q2, prozkoumáme to. Byla to opravdu škoda, protože Jenson, jak je u něj v Monaku zvykem, jezdil skvěle. Díky tomuto si dovolím tvrdit, že se mohl kvalifikovat ještě víc dopředu kdyby mohl jet jedno kolo navíc s původním výkonem.“

Musím říci, že Martin Whitmarsh to s chválou svých jezdců přehání, jen si zmiňme loňské Monako v podání Buttona, kdy se nemohl jednu dobu dostat před Kovolainena z Caterhamu.

„Podívejme se ale dopředu, zítřejší závod bude velmi těžký a komplikovaný, předjíždění bude složité jako vždycky. Chyby sehrají v závodě velkou roli a budou mít velký dosah, a oba naši jezdci, Jenson i Chceco, udělají nejvíc co bude v jejich silách, aby jezdili bezchybně a získali tolik mistrovských bodů kolik budou moci získat.”

Sdílejte na:
Zavřít