McLaren: Jezdce pro příští rok oznámíme brzy

McLaren: Jezdce pro příští rok oznámíme brzy

Šéf McLarenu slíbil fanouškům, že na jména jezdců pro příští rok nebudou muset čekat až do zimy. McLaren je přitom jediný z velkých týmů, o kterém vůbec nevím, jaké jezdce bude v příští sezóně zaměstnávat.

Všichni víme, že McLaren vstupuje příští rok do své nové éry a s motory Honda očekává velký výkonnostní skok a je jasné, že k tomuto projektu bude chtít slavný tým připojit některé velké jméno typu Alonso, Hamilton, nebo Vettel. Alonso už je však definitivně ze hry, protože šéf Ferrari Marco Mattiaci ve Spa jasně potvrdil, že Španěl bude v roce 2015 opět závodit ve Ferrari po boku Kimiho Räikkönena. 

Kevin Magnussen nyní prožívá velmi slušnou sezónu a na začátečníka s průměrným autem má i poměrně dost bodů, navíc už se podíval na stupně vítězů, což je v sezóně, ve které dominuje jeden tým takovým rozdílem, jako je tomu letos, velký úspěch. Zdá se tedy pravděpodobné, že Dán v týmu zůstane i díky tomu, že na trhu není mnoho zajímavějších alternativ. Pokud se tedy někdo bude stěhovat pryč z týmu bude to pravděpodobně nejzkušenější pilot současné formule 1 a mistr světa z roku 2009 Jenson Button.

Podle Davida Coultharda může být politika McLarenu na trhu klíčem k sestavám všech ostatních týmů, které ještě nemají jasno. Sedačka u druhého nejúspěšnějšího týmu všech dob je totiž nejen atraktivní, ale vzhledem k novým motorům Honda také poměrně perspektivní. Coulthard však zároveň řekl, že by byl podle něj velký risk propustit Buttona v době, kdy je sice pomalejší než Hamilton o dvě desetiny na kolo, ale zároveň je stále rychlejší než mladý Magnussen.

Šéf týmu Eric Boullier opět jen ujistil fanoušky, že nejistota už nebude trvat příliš dlouho a rozhodně se nepotáhne až do konce sezóny:„Ne, to rozhodně není náš plán, nebudeme čekat tak dlouho. Je mi jasné, že hodně fanoušků na rozhodnutí čeká a oba naši kluci (Button a Magnussen) také čekají. My jsme v pozici, kdy potřebujeme ještě pár dní, nebo týdnů než budeme vědět, kam budeme chtít mířit v příštích letech, proto to může chvíli trvat.“

Vzhledem k setrvání Alonsa ve Ferrari a Vettela u Red Bullu už však moc možností pro McLaren nezbývá. Pokud budou chtít Britové nějaké opravdu velké jméno zbývá už jen Hamilton, který je momentálně hodně naštvaný na svého týmového kolegu a i v zájmu Mercedesu by mohlo být se bývalého mistra světa zbavit. Nedá se totiž očekávat, že pokud by se měl tým mezi dvěma jezdci rozhodnout vyhodil by „domácího“ Rosberga.

Sdílejte na:
Zavřít