McLaren jedná s Alonsem o testování v roce 2019

McLaren jedná s Alonsem o testování v roce 2019

Pro nadcházející sezónu stáj z Wokingu zcela mění svoji jezdeckou sestavu. Jak Carlos Sainz, tak Lando Norris by však uvítali spolupráci s Alonsem a jeho účast na vývoji nového vozu.

Tým McLaren jedná s Fernandem Alonsem o spolupráci v sezóně 2019, vedení by rádo, kdyby Španěl absolvoval část testování monopostu pro nadcházející sezónu.

Ačkoliv dvojnásobný šampion přerušil svoji kariéru ve Formuli 1 a v příštím roce se bude věnovat zbytku supersezóny FIA WEC a závodu 500 mil Indianapolis, měl by nadále s McLarenem udržovat blízké vztahy.

Stáj z Wokingu pojede v roce 2019 s kompletně obměněnou sestavou, kterou povede Carlos Sainz vedle nováčka Landa Norrise. Oba se přitom vyjádřili v tom smyslu, že by Alonsovu spolupráci při vývoji monopostu uvítali.

McLaren by sice nerad své nové piloty připravoval o čas na trati, výkonný ředitel Zak Brown ale přiznal, že s Alonsem jedná.

„Mluvili jsme spolu o testování a je to téma, o kterém spolu přes zimu ještě budeme mluvit,“ řekl. „Musíme se podívat na celý náš program, mít jeho zkušenosti v autě by rozhodně byla skvělá věc.

Zároveň však musíme zajistit, že naši dva noví jezdci dostanou dostatek prostoru, protože budou v nadcházejícím roce našimi závodními piloty, takže je to stále otevřená situace.“

18. prosince 2018

Brown je přesvědčen, že Alonso bude sledovat nejen program týmu ve Formuli 1, ale také v dalších odvětvích, jak už například učinil při závodu na 12 hodin v Abú Zabí, kde McLaren startoval s vozem 720S GT3.

„Myslím, že bude nejen sledovat, co McLaren dělá, my si totiž také vyměňujeme poznatky, neřekl bych úplně denně, ale velmi často,“ pochlubil se.

„Sledoval, jak se dařilo našemu GT3 o víkendu v Abú Zabí, posílal mi nějaké poznámky. Rozhodně bude se zájmem sledovat, jak se nám daří, ale pořád bude také součástí rodiny.“

Sdílejte na:
Zavřít