McLaren je proti dohodě mezi Hondou a Red Bullem

McLaren je proti dohodě mezi Hondou a Red Bullem

Nevypadá to, že by jednání mezi Hondou a Red Bullem ohledně příští sezóny došly k dobrému konci. Podle Bernieho Ecclestona se Ron Dennis snaží za každou cenu zabránit dohodě mezi zúčastněnými stranami a proslýchá se, že McLaren tato jednání dokonce vetoval.

Magnát Formule 1 potvrzuje, že Ron Dennis, generální ředitel McLarenu, je zásadně proti jakékoli dohodě mezi japonským výrobcem a rakouskou automobilkou, jelikož by se Red Bull stal pro britský tým konkurentem. „Zdá se, že Honda by jim ráda dodávala motory a Dennis si myslí, že toto by se sát nemělo,“ prohlásil Ecclestone.

„Netuším, jestli se toto veto udrží. Red Bull by mohl využívat motory Honda, pokud s tím japonský výrobce bude souhlasit,“ dodává.

Eric Boullier tuto pravděpodobnost také odmítá a domnívá se, že dohoda mezi Hondou a Red Bullem by mohla poškodit jedinečnou strategii mezi týmem z Wokingu a japonským výrobcem.

„Pravdou je, že chceme spolupracovat s Hondou a ta by zase chtěla spolupracovat s námi, protože mít oficiálního partnera je jediný způsob, jak být mistrem světa. Takže je to taková čest. To my jsme přivedli Hondu do Formule 1 a nechceme se s ní dělit s ostatními týmy. A tak to prostě je,“ pronesl sportovní ředitel McLarenu.

Zdroj: laf1.es, planetf1.com

Sdílejte na:
Zavřít