McLaren definitivně potvrdil Jensona Buttona pro příští sezonu

McLaren definitivně potvrdil Jensona Buttona pro příští sezonu

McLaren ukončil probíhající spekulace o budoucnosti svého pilota Jensona Buttona a potvrdil, že v závodním kokpitu týmu z Wokingu bude sedět i příští sezonu.

Před, během i po skončení závodního víkendu na japonské Suzuce se o Buttonově záměrech hodně divoce spekulovalo. Média se skalní jistotou tvrdila, že Button po šestnáctileté kariéře ve Formuli 1 na konci letošní sezony pověsí volant na hřebík. Během rozhovoru před začátkem víkend Button na dotaz týkající se jeho setrvání v týmu odpověděl tak, že odmítl vyloučit možnost, že by chtěl skončit.

Vzápětí se ale ozval Ron Dennis, který trval na tom, že jak Button tak Alonso mají platné smlouvy, které také dodrží a v týmu setrvají. Poté vyplavaly na povrch zprávy o tom, že uzavření dohody mezi Buttonem a McLarenem brzdí finanční spory. Jenson Button má platnou dvouletou smlouvu s tím, že v příštím roce má pobírat značně větší výplatu než letos, s čím měl Dennis údajně problém a chtěl ji snížit, což se na druhou stranu nelíbilo Buttonovi.

Ať už tyto zprávy byly opodstatněné nebo ne, dnes McLaren tento problém rozťal, když vydal prohlášení, že mistr světa z roku 2009 pro ně bude závodit i v sezoně 2016.

„Jenson a já jsme v soukromí diskutovali o jeho plánech během posledních několika týdnů a fakt, že tyto diskuze vedly k dnešnímu oznámení je potěšující pro oba a určitě potěší i zbytek týmu,“ řekl Dennis v prohlášení týmu.

„Tak, jak jsem jasně odpovídal na každou související otázku, tak to také je; Jensonův současný kontrakt je na dva roky. Byla v něm opce na vypovědění smlouvy, kdybychom již jeho služby nechtěli, ale Jenson dal jasně najevo, že je zapálený a odhodlaný pokračovat, takže tuto opci jsme neměli důvod využít. Jenson pro nás bude dále závodit tak, jak je to určeno podmínkami ve smlouvě, kterou jsme před rokem uzavřeli.“

Sdílejte na:
Zavřít