McLaren chce na stupně vítězů

McLaren chce na stupně vítězů

Cílem pro zbytek letošního ročníku je pro McLaren zisk stupňů vítězů, kterými si chce britská stáj pojistit páté místo v Poháru konstruktérů, o které nyní bojuje s týmem Force India.

Stáj z Wokingu se díky šestému místu Jensona Buttona ve Velké ceně Belgie posunula na pátou příčku v Poháru konstruktérů, přitom ještě v červenci po závodě na Silverstone ztrácel britský tým na tuto pozici 22 mistrovských bodů.

Čtvrtá příčka je pro McLaren již o něco méně reálná, na Lotus totiž ztrácí 122 bodů.

Hlavním cílem je podle jezdců i vedení McLarenu nyní zisk stupňů vítězů, na které se ani jeden z pilotů britského týmu letos zatím nepodíval.

„Hodně jsem o vývoji šampionátu přemýšlel,“ řekl Martin Whitmarsh, šéf McLarenu. „Chceme další pokroky, byli jsme v Belgii rychlejší než Mercedes, Red Bull i Ferrari a to je pro nás motivace, chceme nyní opět na dráhu a bojovat u stupně vítězů,“ dodal.

Zatímco většina stájí pomalu začíná svou pozornost přesouvat k vývoji vozu pro revoluční rok 2014, McLaren chce i nadále připravovat nové díly pro monopost letošní a tím si zajistit konkurenceschopnost především v závěru tohoto ročníku.

Sdílejte na:
Zavřít