McLaren: Bylo to lepší než se zdá

McLaren: Bylo to lepší než se zdá

Ambiciózní McLaren má za sebou další velmi náročný víkend Britský tým s motory Honda opět nedokázal bodovat a na rozdíl od VC Austrálie se tentokrát nepodařilo dokončit závod ani jednomu z pilotů. Oba jezdci jsou však potěšení minimálním rozdílem v rychlosti na kolo oproti středu pole.

Piloty McLarenu dnes odstavily problémy s pohonnými jednotkami. Button nemohl závod dokončit kvůli problémům s turbem, zatímco Alonso byl stažen se závodů po problémech s chlazením ERS. Po VC Austrálie, kterou Button dokončil jako poslední na jedenáctém místě a náhradník za Alonsa Kevin Magnussen ani nevystartoval, tak McLaren své fanoušky nepotěšil ani napodruhé. 

Přesto, že ani jeden z jezdců nespatřil kostkovanou vlajku, nepřevládá u McLarenu jednoznačné zklamání. Oba jezdci se totiž naopak shodují, že se týmu podařil další velký skok a výkonností ztráta na týmy ze středu pole už není tak děsivá jako tomu bylo v Melbourne před dvěma týdny. 

„Můžeme o sobě konečně zase mluvit jako o závodních, pomalu se dotahujeme na ostatní týmy. Předtím než jsem musel odstoupit to byla vážně zábava. Zejména při porovnání s Force Indií je vidět, kde jsou naše silné a slabé stránky, ale srovnávat už se pomalu můžeme začít také se Sauberem a ostatními rychlejšími týmy. Závodit s ostatními přímo na trati je velmi důležité, to je to, co mě na Formuli 1 baví. Věřím, že v příštích závodech začneme soupeře také předjíždět, dnes jsme k tomu udělali důležitý krok, když jsme nasbírali důležitá data,“ hledí do budoucnosti optimisticky Jenson Button.

Nad očekávání byl výkon McLarenu také podle Alonsa, který odstoupil před polovinou závodu a mohl tak jen sledovat vítězné tažení Vettela, který ho nahradil u Ferrari: „Dařilo se nám držet v balíku s ostatními a před zastávkami v boxech jsme byli dokonce na úrovni Red Bullu, to nikdo z nás nečekal. Možná jsme dnes dokonce mohli získat bod, ale to není tak důležité. Opravdu pozitivní je, že jme drželi krok s ostatními a nebyli jsme jen dvě poslední auta bojující mezi sebou.“

Sdílejte na:
Zavřít