McLaren by letos mohl ohrozit i Ferrari, věří Button

McLaren by letos mohl ohrozit i Ferrari, věří Button

Pilot stáje McLaren uvedl, že vzhledem k upgradu pohonné jednotky a palivového systému by britský tým v samotném závěru letošního ročníku mohl být konkurentem i Ferrari.

Stáj McLaren prokázala během celého letošního ročníku velký pokrok. Tým bodoval v posledních čtyřech ze šesti závodů a pravidelně bojuje o účast ve třetí části kvalifikace. Jenson Button věří, že s dalšími upgrady letošního vozu by McLaren na okruhu, který vozu sedne, mohl konkurovat i silnému Ferrari.

„V tomto sportu musíme mít nějaké cíle,“ uvedl britský pilot v rozhovoru pro Sky Sports News. „Dokázali jsme se dostat z obtížné loňské situace, kdy jsme neměli rychlost a ani spolehlivost. Za posledních dvanáct měsíců jsme udělali opravdu mnoho významných pokroků. A pokud to takto bude pokračovat dál, mohli bychom v závěru letošní sezony konkurovat týmům, které jsou nyní nad námi. A Ferrari je jedním z nich.“

„Pokud bychom jim skutečně konkurovali, byla by to skvělá příležitost k tomu, jak završit celý letošní ročník,“ řekl dále Jenson Button, který na konci letošní sezony opouští startovní rošt Formule 1. „Čekají nás ještě aktualizace v oblasti paliva i pohonné jednotky, celý tým odvádí skvělou práci. Ještě je tu spousta práce, kterou je potřeba udělat, ale jak jsem již řekl – pokud vše půjde tak, jak chceme, mohli bychom v závěru ročníku bojovat s červenými vozy,“ uvedl Button.

Sdílejte na:
Zavřít